Ne İşe Yarar

Highlighter Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Highlighter Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Highlighter nedir? Kadınlar için oldukça önemli bir yere sahip olan highlighter yüzün daha aydınlık ve parlak durmasını sağlayan makyaj malzemesidir. Highlighter farklı çeşitlerde bulunabilmektedir. Bu çeşitler pudra, krem, likit ve sticktir. Daha ayrıntılı ve detaylı şekilde highlighter nedir?

2000’li yıllardan itibaren popüler olan ve fazlaca kullanılmaya başlanan canlı, ışıltılı makyajların moda olmasıyla değeri artan highlighter artık çok zirvede. Nerdeyse her kadının makyaj çantasında bulunması mümkün. Hatta bir tek highlighter yeterli gelmeyip daha çok seçenek sunması amacıyla highlighter paleti alanlar vardır. Bun kadar farklı ve çeşitli seçenekleriyle farklılık yaratan highlighter nedir? Sorusu adından çok söz edilmesi sayesinde bu çok sorulmaktadır.

Highlighter Nasıl Kullanılır?

 highlighter nedir
highlighter nedir

Renkli bir makyaj malzemesi olmaması nedeniyle kullanımı da daha kolaydır. Bu yüzden highlighter sürmek oldukça basittir. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz ve highlighter nasıl kullanılır? En kolay şekliyle yelpaze fırçaya sürülmektedir. Toz aydınlatıcı kullananlar direkt olarak ürünü fırçayla almalı ve cildine uygulamalıdır. Aşağı yukarı, sağ ve sola olacak şekilde fırçayı hareket ettirerek highlighter sürebilirsiniz.

Göz pınarı ya da dudak üzerine uygulamak isteyenler mimik aydınlatıcı fırçası ya da parmağıyla da sürebilir. Likit, krem ya da stick highlighter kullananlar ise makyaj süngerinden yardımcı almalıdır. Süngerin en ucuna sürüp cilde uygulayıp tampon hareketlerle cilde yayılmalıdır.

Hangi Renk Highlighter Tercih Edilmeli?

Her makyaj malzemesinde olduğu gibi burada da uygun renk seçimi yapmak ve tenine yakışmasını sağlamak önemlidir. Bu yüzden hangi renk highlighter tercih edilmeli? Bunu bilmek ve buna uygun seçim yapmak önemlidir. Ten rengine göre ürün seçerken ürünün çeşidinin de belirlenmesi gerekir. Kuru bir cilde sahipseniz beyaz tonlu ve likit olan kullanılmalı koyu tenliyseniz ve yağlı cilde sahipseniz de altın renginde toz highlighter kullanılmalıdır.

Elmacık Kemikleri Nasıl Belirginleştirilir?

Sürme tekniğinize göre belirgin hale getirmek istediğiniz bölgeler de ortaya çıkmaktadır. Bu bölgeleri ön plana çıkarmak daha çekici olmanızı sağlayabilir. Elmacık kemikleri nasıl belirginleştirilir? Sorusu da tamamen uygulama yaparken kullandığınız tekniğe, renge, malzemeye göre farklılık gösterir. Burada en önemli nokta aydınlatıcıyı tek hat halinde uygulamamak olacaktır. Daha geniş bir alana yayıp yavaş yavaş dağıtarak etkisini artırmak gerekmektedir. Bu yöntemle daha ışıltılı ve daha belirgin bir elmacık kemik görünümüne kavuşabilirsiniz.

Highlighter kaşlarınızın altına sürmeniz durumunda kaşlarınız daha kalkık görünecektir. Göz pınarlarına sürdüğünüz de ise gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermektedir.

Dudaklarınıza ruj sürdükten sonra dudak üst kısmına da sürebilirsiniz. Bu da dudakların daha dolgun görünmesini sağlamaktadır. Highlighter fiyatı markaya, ürünün büyüklüğüne, özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Highlighter belirtildiği gibi yüz görünümünü uygulama teknikleri sayesinde değiştirmektedir. Kullanmak ve uygulamak isteyip Highlighter nedir? Sorusunu soranların faydalanabileceği bu makyaj malzemesi farklılık katacak şekilde kullanılmaktadır.

Sivilce izleri için Tritone Krem makelemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.