Ne İşe Yarar

4 7 8 Nefes Tekniğinin Faydaları Nelerdir

4 7 8 Nefes Tekniğinin Faydaları Nelerdir

Özellikle uykuya dalma konusunda zorluk çekenler için uygulanması tavsiye edilen 4 7 8 nefes tekniğinin faydaları nelerdir. Bu nefes tekniği sadece uykuya dalmanıza yardımcı olmasının yanında çeşitli faydaları sizlere sunuyor. Gün içerisinde yapacağınız bu teknik ile rahatlamanıza yardımcı olabilir. Basit olan bu nefes tekniği ile zihniniz ve bedeniniz sakinleştirmeniz mümkün.

4 7 8 Nefes Tekniği Nasıl Yapılır

Bu nefes yöntemini günün her anında ve her yerde yapabilirsiniz. Peki nasıl yapabilirim diye merak edenler için;

  1. Dörde kadar sayarak burnunuzdan nefes alın.
  2. Yediye kadar sayarak nefesinizi tutun.
  3. Sekize kadar sayarak ağzınızdan nefes verin.

Bu nefes tekniği oldukça basit anlatımla bu şekilde uygulanmaktadır. Yapılan çeşitli araştırmalarda aldığımız nefesten daha fazlasını vererek bir sonraki
nefes alışımızda vücudumuza daha fazla oksijen girmesini sağlıyoruz.

4 7 8 nefes tekniğinin faydaları

4 7 8 Nefes Tekniğinin Faydaları Nelerdir

Daha önce hiç duymadığınız bu nefes tekniğinin çeşitli faydaları da bulunuyor. Gün içerisinde stresli zamanlar geçiriyor olabilirsiniz. Bu nefes egzersizi başta olmak
üzere çeşitli nefes teknikleri ile stresinizi az da olsa yenebilirsiniz. Özellikle topluluk önünde konuşma yapmadan önce işe yarayabilir.

Uykuya dalma problemi çoğu kişinin yaşadığı sorunların başında geliyor. Nefes egzersizi ile daha hızlı bir şekilde uykuya dalmanız mümkün hale gelebilir.

Nefes egzersizi yaparken içinizden saymak dikkatinizi dağıtabilir. Sizde stres olabilecek düşüncelerinizi dikkatinizi dağıtarak aklınızdan çıkarabilirsiniz.

Solunum kası olan diyagramınızın çalışmasına yardımcı olabilir. Derin nefes aldığınız ve aynı şekilde verdiğiniz için diyagrafınızın çalışmasında etkili olabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.