Ne İşe Yarar

Agnucaston Tablet Ne İşe Yarar , Kullanan Varmı ?

Agnucaston Tablet Ne İşe Yarar , Kullanan Varmı ?

Kadınların adet düzenleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Her kadın bu dönemin düzenli ve ağrısız geçmesini ister. Bazı durumlarda düzenli olsa bile ağrılı ve zor geçen  bir süreç olabiliyor. Bu durumla karşılaşan kadınlar ise çeşitli ilaç ve yöntemlere başvuruyorlar. Bu ilaçlardan biriside Agnucaston Tablet ‘tir.
Ne işe yarar, nasıl kullanılır , yan etkileri nelerdir. Öncelikle bu tableti bu amaçla kullanan var mı ? Eğer sizde kullananlar arasındaysanız değerli yorumlarınızı bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

Agnucaston Tablet Ne İşe Yarar

Agnucaston Tablet

Agnucaston Tablet

Yukarıda da belirttiğimiz gibi adet düzensizliklerinin tedavisi amacıyla bu ilaç kullanılmaktadır. Ayrıca sancılı bir adet dönemi geçiriyorsanız kullanıma uygundur. Fakat doktor önerisi üzerine kullamanızda fayda vardır.
Tek faydası olarak bu değildir. Kadınların adet dönemi içerisinde bedenlerinde bazı değişiklikler görülmektedir. Bunların da başında meme başı rahatsızlığı ve ağrısı gelmektedir.
Oluşan bu ağrı ve rahatsızlık için kullanılan bir ilaçtır. Bunun için adet döneminde olmanıza da gerek yoktur. Böyle bir rahatsızlık yaşıyorsanız da kullanabilirsiniz. En doğru bilgi hekim tarafından size aktarılacaktır.

Kolay hamile kalmak için adet düzeninin önemli olduğu vurgulanmaktadır. BU nedenle bu düzensizliği yaşayan kadınların takibini yaptığı kadın doğum doktoru tedavi amaçlı reçete edelmektedir.

Agnucaston Yan Etkileri Nelerdir

  • Kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz
  • Baş ağrısı
  • Mide bulantısı
  • Genel olarak rahatsızlık
  • Hareket bozuklukları olası yan etkilerdir.

Bu yan etkilerden birini görüyorsanız ilacı bırakınız ve en kısa sürede hekime başvurunuz.

Kimler Kullanmamalıdır

Meme kanseri olanları kullanmamsı gereken bir ilaçtır.
Hamile veya şüphesi olanlar.
Tümörleriniz var ise kullanmayınız.
Emziren anneler doktora danıştıktan sonra kullanmalılar.

Sitemizde kadın ziyaretçilerimizin en fazla okuduğu içerikler Prowomen ve Gynosea Kapsül içeriklerini okumanızı tavsiye ediyoruz. İlaç isimlerinin üzerine tıklayarak ilgili yazıya gidebilirsiniz.

Agnucaston Kullanım Şekli

Günde bir tablet tok karnına içilmelidir.
Sabah veya akşam farketmez. Fakat hergün düzenli olarak alınız. Sabah içenler sabah içmeye özen gösterirken akşam kullananlar akşam kullanmaya özen göstermelidir.
Adet dönemi dahil olmak üzere 2 veya 3 ay kullanılabilinir.
Doktorunuz size tavsiye ettiği şekilde kullanmanız daha faydalı olacaktır.

Sık Sorulan Sorular

Agnucaston adet düzenler mi ? Evet bu amaçla kullanılmaktadır.

Adet sancısına iyi gelir mi ? Genel olarak iyi geldiği belirlenmiştir.

Agnucaston baş ağrısı yapar mı ? Yan etkileri arasında böyle bir etkisi bulunuyor.

Gebelikte kullanımı ? Doktorunuz aksini belirtmediği sürece kullanmayınız. Gebelikte kullanıma uygun değildir.

Hangi hastalıklarda kullanılır ? Hekimler genel olarak adet düzenleyici , söktürücü veya sancısının tedavisi amacıyla reçete ederler. Meme başı ağrılarında da tercih edilmektedir.

Agnucaston kullananlardan görüşlerini ve yorumlarını bekliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.