Ne İşe Yarar

Arı Ekmeği Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir

Arı Ekmeği Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir

Doğadan doğrudan sofralarımıza gelen çok özel besinlerden birisi arı ekmeği. İçerik bakımından oldukça faydalı besinler sunuyor. Zengin protein, vitamin, mineral ve aminoasit içeriği ile birlikte ek bir gıda olarak tüketiliyor.
Arı ekmeği ne işe yarar, nasıl elde edilir, faydaları nelerdir ve en çok merak edilen konuların başında kilo aldırır mı? Sizde arı ekmeği kullanıyorsanız görüşlerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

Arı Ekmeği

Arı Ekmeği Nedir?

Arılar kendi ekmeklerini yapıyor bilgisini bir yerden duyduysanız ilk önce inanmayabilirsiniz. Fakat arılar kendi ekmeklerini kendileri üretiyor. Bal gibi şifali bir besini insanlara sunan arıların ekmeğininde faydalı olacağı kaçınılmaz diyebiliriz.
Arılar doğadan topladıkları polenlerin üzerine kendi enzimlerini ekler ve peteklerde depolar. Bu sayede arı ekmeklerini yaparlar. Yavru arıların ilk besinleri bu ekmeklerdir.

Arı Ekmeği Nasıl Tüketilir

Arı ekmeği dış zarı nedeniyle insanlar tarafından kolay sindirilmezler. Fakat polenin dış zarı arının enzimleriyle parçalanır ve tüm besin içeriği açığa çıkar. Polen zarının enzimler ile parçalanması işlemi fermente işlemidir bu işlem sırasında yararlı bakteriler ortaya çıkar.
Arı ekmeği bu sayede probiyotik özellikler gösterir.

Günlük olarak tüketilen arı ekmeği ile K vitamini ve B vitamini ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Çocuklar ve yetişkinler tarafından tüketilebilir. Arı ekmeğini yetişkinler ortalama 6-12 çocuklar 3-6 adat olarak tüketebilir. İsterseniz çiğneyerek tüketin isterseniz süt veya yoğurt ile birlikte tüketin.

Arı Ekmeği Ne İşe Yarar

İçeriğinde arılardan gelen aminoasit, peptit ve enzimler içerir.
Yararlı bakteriler sayesinde probiyotiktir.
K vitamini bakımından zengindir.
B vitamini içeriği ile bu ihtiyacı karşılamaya yardımcı olabilir.
Antioksidan özelliği bulunmaktadır.
Besin bakımından kolay sindirilir ve yüksek emilim ile maksimum fayda sağlanır.
Kanamalı diş eti tedavisi için de önerilir.
Üreme hormonlarına katkısı ile erkeklerin cinsel yaşamını geliştirmede katkı sağlar. Erkekler için incelemeniz gereken bir ürün Proxeed Plus Bilgileri sitemizde yer alıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.