Ne İşe Yarar

Chlorella Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir

Chlorella Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir

Chlorella özellikle Japonya’da gıda takviyesi olarak kullanılan yeşil bir su yosunudur. Tam olarak tek hücretli yeşil bir alg diyebiliriz. Chlorella büyümesi çok fazla zaman gerektirmeden gerçekleşir ihtiyacı olan karbondioksit, gün ışığı, bazı besinle ile birlikte su yeterlidir. Adını Yunanca yeşil anlamına gelen Chloros kelimesinden almıştır ek olarak Latince küçük anlamına gelen elle kelimesi ile birleşmektedir. Chlorella ne işe yarar hakkında biraz daha bilgi verebiliriz.

Önemli : Değerli ziyaretçilerimiz öncelikle hiç bir gıda tavsiyesini doktor onayı olmadan kullanmayınız. Önceliğiniz doktorunuza tedavi olmanız ve verilen yöntem ile iyileşmeniz olmalıdır. Bu içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır ve her hangi bir yönlendirme taşımamaktadır.

Chlorella Ne İşe Yarar

İlk paragrafta tek hücreli alg olduğunu belirtmiştik. İçerik bakımından oldukça zengindir, C vitamini , demir , çinko , magnezyum ve B12 vitamini ile birlikte çeşitli minerallerde yer alıyor. Protein ve amino asit bakımından faydalı olabilirler.
Son dönemlerde ise besin takviyesi olarak popülaritesi hızla artıyor. Özellikle Japonya’da oldukça kişi tarafından kullanılıyor.
Genel olarak Chlorella işe yarıyor.

Bağışıklık Artırıyor
Doğal bir detox
Kilo kaybına yardımcı
Enerji artırıyor
Parlak bir cilt için yardımcı
Gözlere faydalı
Sağlıklı bir gebeliği destekler ( Kadınlar için yumurta artırıcı gıda takviyesi Prowomen Ne İşe Yarar içeriğimizi okuyabilirler.)
Kabızlığa faydalıdır

Chlorella Nasıl Kullanılır

Chlorella üreticiler tarafından çeşitli aşamalardan geçirilerek toz haline getirlektedir. Daha sonra bu toz su ile rahatça çözünebilmektedir. Ayrıca tablet veya kapsül olarakta üretilmektedir.

Yabancı kaynaklara göre kullanan insanlar tadını yeşil çay ve yosuna benzetmektedir. Kokusundan veya tadından hoşlanmayanlar için ise bu tozu farklı şekilde kullanmak mümkün. Meyve suyu, çorbaya karıştırılarak tüketilebilir. İsteyenler ise Limonlu suya karıştırarak tüketebilirler.
Günlük bir veya iki çay kaşıyı kullanmak yeterli gelecektir. Daha önce Chlorella kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.