Ne İşe Yarar

4 Boyutlu Ultrason Ne İşe Yarar

4 Boyutlu Ultrason Ne İşe Yarar

Hamilelik sürecinde olanların bazı önemli günleri vardır. Bebeğin kalbinin ilk duyulduğu , gün cinsiyetin öğrenildiği gün oldukça önemli anlardır. Hamilelik süreci içerisinde 4 boyutlu ultrason da bu önemli anlardan birisidir. Bebeğinizi ilk kez bu kadar detaylı göreceksiniz. Peki 4 Boyutlu Ultrason Ne İşe Yarar işte detaylar.

4 Boyutlu Ultrason Ne İşe Yarar?

Anne adayları için bebeğin anne karnındaki gelişimi son derece önemlidir. Özellikle son dönemlerde gelişen cihazlar sayesinde bebeklerin görüntüleri tam ve net olarak algılanabiliyor. Bununla beraber siyah beyaz ultrasonlarda bebeğe ait çok bir bilgi edinilemezken 4 boyutlu ultrason cihazları ile anne adayları bebeklerini daha doğmadan net bir biçimde gerebiliyor. Bunun yanında bebeklerin gün gün gelişimleri, ve haftalık gelişimleri için ultrason görüntüleri şarttır. Eğer bebekte bir sağlık problemi varsa ultrason cihazları yardımı ile bu sorunlar tespit edilir ve hemen gerekli sağlık müdahalesi yapılır.

4 Boyutlu Ultrason Ne Zaman Yapılır

Hamilelik süreci boyunca hekim gerekli gördüğü zaman sizden isteyebilir. Fakat genel olarak 18 haftadan sonra 4 boyutlu ultrason istenebilir. Hekimler tarafından en çok istenilen gebeliğin haftaları 18-28 haftalarıdır.

D Boyutlu Ultrason Zararı Var Mı ?

Bebekleri için endişelenen anne ve babalar , genel olarak herşeyi sorgulamaktadır. D boyutlu ultrason zararı var mı ? bu soruyu sormakta son derece haklılar. Fakat bu tamamen bebeğinizin faydasına olan bir işlemdir. Bu zamana kadar herhangi bir zararına rastlanmamıştır.

4 Boyutlu Ultrason Bebeğin Cinsiyeti Yanılma

Bu gibi durumlar ortaya çıkabiliyor. Fakat detaylı olarak bebeğin görüntülenmesinden dolayı böyle hataların olması zayıf ihtimaldir. Bazı yaramaz bebekler ise uygun pozisyonda olmayabiliyorlar. Bu gibi durumlarda da kesin konuşmaktan kaçınılmalıdır.

4 Boyutlu Ultrason Avantajları Nelerdir?

  • 4 boyutlu ultrason bazı testlerde çıkmayan ya da yanlış çıkan sonuçları anne adaylarına daha net bir biçimde verir.
  • Bebeğin dış görünümünü anne adayına en detaylı şekilde gösterir.
  • Anne karnında yaşanabilecek enfeksiyon ve diğer sorunları göstererek erkenden önlem almaya yardımcı olur.
  • Bebeğin iç organlarındaki sağlık durumlarını kontrol eder.
  • Diğer ultrason cihazlarında görülemeyen bebekle ilgili tüm detayları net bir şekilde gösterir.
  • Doğum yaklaştığında bebeğin pozisyonunu kontrol eder ve doğum şeklinin nasıl olacağı hakkında detaylı bilgi verir.
  • Bebeklerde fark edilemeyen küçük hastalıkların görünmesini sağlar.
  • Bebeğin cinsiyetini tam olarak gösterir.

4 boyutlu ultrasona anneler daha çok doğuma daha yakın dönemlerde girer. Doktorun önerisi de bu yöndedir böylece bebek hakkında tüm bilgiler net bir şekilde ortaya çıkmış olur. 4 boyutlu ultrason çektirenler yorumlarınızı bekliyoruz. 4 Boyutlu Ultrason Ne İşe Yarar içeriğimizin sonuna geliyoruz. Bu içeriği okuyanlar Hamilelikte Nst Ne İşe Yarar makalemize göz attılar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.