Ne İşe Yarar

Duphaston Ne İşe Yarar Gebelik Bekleyenler

Duphaston Ne İşe Yarar Gebelik Bekleyenler

Gebelik bekleyen anne adaylarının merak ettiği bir çok ilaç bulunuyor. Kadın doğum doktorlarının da sık sık baş vurduğu Duphaston Ne İşe Yarar işte bilgiler. Duphaston hangi rahatsızlık için aldığınıza göre işe faydası değişmektedir. Örneğin yeni hamile olduğunu öğrenen anne adayı kullanması durumunda olabilecek düşüğe karşı kullanmaktadır.

Duphaston Ne İşe Yarar

Fakat düzensiz bir adet döngüsü olan kadınların kullanım amacı ise adet düzenleyici olabilmektedir. Fakat düzenli bir ade döngüsüne rağmen kullananlar ise küçük kistler için kullanılmaktadır.

Bu ilaç bazı durumlar kullanılmaktadır. Kadın vücudu progesteron üretmektedir fakat üretmediğinde karşılaşılan bazı problemlere neden olacağı belirtiliyor. Bunlarda bazı sorunlara yol açmaktadır
Bunlardan bazıları ise şöyledir;

Düzensiz adet dönemleri.
Ağrılı adet.
Düşük progesteron kaynaklı kısırlık olasılığı.
Hamileler için düşük riski olarak belirtilmektedir.

Adet dönemini düzenleyen ve gebelik öncesinde kullanılan bir diğer ilaç ise Tarlusal’dır. Tarlusal 5 Mg Ne İşe Yarar hakkında ki makalemizi okuyabilirsiniz.

Duphaston Ne İşe Yarar

Duphaston Diğer Bilgiler

İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. Vücutta doğal olarak üretilen kadın cinsiyet hormonu progesterona benzer etkiler gösteren , progesteron eksikliğine bağlı olarak gelişen adet düzensizlikleri, düşük, kısırlık gibi durumların giderilmesine yardımcı olur. Sebebi bilinmeyen vajinal kanamanız varsa, bu ilacı kullanmayınız. Eğer karaciğer fonksiyon bozukluğunuz varsa veya depresyon tedavisi görüyorsanız ya da porfiri rahatsızlığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu anlatınız. Eğer  tedaviniz sırasında ara kanama olursa acilen doktorunuza başvurmalısınız. Doktorunuz durumunuza göre doz ayarlaması yapacaktır. İlacı menapoz sonrası östrojen yerine koyma tedavisi için kullanıyorsanız, doktorunuz belirli aralıklarla mamografi çektirmenizi isteyebilir. Doktorunuzun talimatlarına uymalısınız. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı kullanmayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Sevval dedi ki:

  1 yil 5aydr evliyim Çocuk istediğim icin doktara gittim ve duzensz adet gördüğüm için doktor bu ilacı yazdı hangi günler kullncagm nezamn birakcagm doktrum söyledi ama duyamadm bilgilendrrsenz sevinrm

  1. Rabiya dedi ki:

   Peki bu duphaston hamile kalmama yardimci olumu

 2. Rabiya dedi ki:

  Peki bu duphaston hamile kalmama yardimci olumu

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.