Ne İşe Yarar

Kabak Lifli Sabun Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kabak Lifli Sabun Nedir ve Ne İşe Yarar?

Hemen hemen her yerde satılan ve tercih edilen kabak lifi sabununun ne olduğu ve ne işe yaradığı merak konusu olmaktadır. Soğuk sıkım yöntemi ile üretilen kabak lifli sabun, içindeki kabak lifi etkisi ile vücuda rahatlık hissi verir. lifli sabun, baklagiller ailesinden kabak meyvesinden üretilip satışı yapılmaktadır. İçeriğinde ki kabak lifleri sayesinde kadınlar tarafından özellikle duş sabunu olarak kullanılmakta.

Kadınların en büyük problemlerinden bir tanesi de ciltlrinde çıkan sivilce, akne veya siyah noktalar bunları gidermek için farklı alternatif tedavi yöntemlerine başvurarak daha güzel gözükmek istemektedirler. Buarada kabak lifli sabun devreye girmekte çünkü faydaları saymakla bitmemektedir.

Kabak Lifli Sabun Ne İşe Yarar? Ne İşe Yarar?

  • Kabak lifli sabun selülitleri giderir,
  • Cildi tazeleştirip kusursuzlaştırır,
  • Varislerin görünümünü azaltır, batıkları yok eder,
  • Göbek ve bel yağlanmalarının önüne geçer,
  • Metabolizmayı artırır, yaşlanmayı geciktirir,
  • Ölü derilerin atılmasını sağlar.
kabak lifli sabun

Kabak Lifli Sabun Nasıl Kullanılır?

Bir diğer merak konusu ise bu konu üzerinedir. Cildinizde kullanmadan önce duşta 15-20 dakika vücudunuzu yumuşatmalısınız, çünkü kabak lifli sabun sert bir yapıya sahiptir. Daha sonra lifli sabunu sıcak su ile yumuşatmalısınız. Cildinize uygularken çok bastırmamalısınız, aşağı yukarı olacak şekilde masaj yapar gibi yumuşsak hareketler uygulayarak kullanmalısınız.

Lifli sabunu kese gibi kullandıktan sonra duş jeli ile yıkanıp duş sonrası nemlendirici kremler kullanarak vüdunuzu rahatlatmalısınız.

Kabak lifli Sabun Yüze Kullanımı?

İlk olarak kabak lifini sıcak suda yumuşatıp, dairesel hareketler ile yüzünüze masaj yaparak uygulayın.

Kullanırken yine çok bastırmamaya özen gösterin çünkü vücudunuzu tahriş edip kızartabilirsiniz sabırlı emin adımlar ile ilerlemelisiniz. Tıpkı vücudunuza kullanır gibi devam etmelisiniz lakin daha hafif ve dikkatli bir şekilde masaj yapıp bitirmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.