Ne İşe Yarar

Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiyeler 8 Basit Adım

Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiyeler 8 Basit Adım

Kilo vermek her zaman uzun bir süreçten geçer kısa zamanda yapılan şok diyetler sonrasında verilen kilolar geri alınıyor yada sağlık sorunları ortaya çıkıyor. Günlük yaşamı çok etkilemeden hayatınızda yapacağınız küçük değişiklikler ile kilo vermenizde mümkün. Tabi her zaman bir diyetisyen eşliğinde zayıflamak en doğru yol olacaktır. Bu içeriğimizde genelde küçük kilolar vermek tavsiyeler yer alıyor. Kilo vermek isteyenlere tavsiyeler eğer sizin de bir tavsiyeniz varsa yorumlarınızı bekliyoruz.

Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiyeler

Çok Çiğnemek Kilo Verdirir Mi ?

Hızlı ve çiğnemeden yemek yiyenlerdenseniz bu alışkanlığınızı biraz değiştirmeniz gerekiyor. Lokmaları çok çiğnemek sizin daha az yemek yiyebileceğinizi gösteriyor. Yemek yerken lokmaları çok çiğnerseniz daha hızlı bir şekilde doyacağınızı hissedeceksiniz. Diğer bir faydası ise midenin daha hızlı bir şekilde yiyecekleri öğütmesidir. Yutmadan önce ortalama olara lokmalarınızı 15 20 kere çiğnemek önemli bir adım olacaktır.

Yemeklerden Önce ve Sonra Su İçmek Zayıflatır Mı?

Kesinlikle kilo vermek isteyenlerin en sık duyacağı önerilerin başında geliyor. Yemek yemeye başlamadan önce veya yemekten sonra su içmek kilo vermeye yardımcı olur mu?
Kilo vermeye doğrudan bir etkisi var mı bilinmiyor ama yemekten önce su içmek midenin su ile dolmasını sağlıyor. Böylece daha az yemek yeme ihtiyacı hissediyorsunuz. Ayrıca
sabah uyandıktan sonra içilen su metebolizmanın çalışmasını hızlandırıyor. Kilo verme süreçlerinde su içmeye özen gösterilmesi gerekiyor. Özellikle yemeklerden bir süre önce su içmek daha az
yemek yemenizde etkili olabilir.

Düzenli Yemek Yemek Kilo Verdirir Mi?

Günümüzde internet üzerinde bir çok diyet programı yer alıyor. Bu diyetler incelendiğinde ise bazılarında öğün atlama, geçiştirme gibi kurallar bulunuyor. Bu diyetleri
çok sık değiştirmek ise kilo verilmesini olumsuz yönde etkiliyor. Bir gün ekmek yememek ertesi gün yemek veya bir gün tatlı gıdalar tüketip ertesi gün tüketmemek vücut için faydalı bir alışkanlık değildir. Stabil ve standart yenilen yiyecekler kilo verme süresince tercih edilmelidir. Düzenli ve dengeli beslenmek alışkanlık haline gelmelidir. Sadece diyet dönemlerinde değil günlük yaşam içerisinde de bu şekilde daha sağlıklı bir yaşam sürdürülebilir.

Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiyeler

Baharatlar Zayıflatır Mı?

Diyet dönemlerinde belirli bir süre sonra yemeklerin tadı alışıldığı için artık diyet programına bağlı kalmak zor olabiliyor. Bunun yerine bazı baharatlar ile yemeklerinizi tatlandırabilirsiniz. Böylece programınızda yer alan yiyeceklerden erkenden sıkılmazsınız. Bazı baharatlar ise kilo vermeye doğruran yardımcıdır. Örneğin tarçın, kırmızı toz biber gibi baharatlar ile hem yiyeceklerinizi tatlandırın hemde kilo vermeyi hızlandırın.

Kabızlık sorunu yaşayanlar için Kabızlıkta Beslenme Makalemizi okuyabilirsiniz.

Kalori Yazmak Kilo Vermede Etkili Mi?

Kilo için kalori hesabı yapanlardan birisiyseniz yediklerinizi kalorisini yazabilirsiniz. Bu size ekstra olarak bir motivasyon sağlar. Her insanın günlük belirli bir kaloriye ihtiyacı vardır. Örneğin günlük 1800 kalori alım hakkınızı bilip günlük kalori alımlarınızı yazarsanız daha fayadalı öğünler tüketebilirsiniz. Tok tutan düşük kalorili yiyecekler tercihiniz olacaktır. Kalori yazmak için kalem defter taşımanıza gerekte bulunmuyor.
Akıllı telefonlarda bulunan uygulamalardan anında ve kolayca kalorilerinizi yazabilirsiniz.

Hareket Etmek Zayıflatır Mı?

Kilo vermek isteyenlere tavsiyeler başlıkları içerisinde en net cevabı olan başlık diyebiliriz. Kilo vermek için kesinlikle hareket etmek şart. Çok hareketli bir günlük yaşamınız varsa ayrıca hareket etmek zor gelebilir.
Fakat çok durağan ve hareketsiz bir yaşamınız varsa biraz egzersiz yapmanız kilo vermeniz için yeterli olacaktır. Günlük hayattı kolaylaştıran bir çok etmen bulunuyor. Metrolarda evde çalıştığınız ofiste asansör veya yürüyen merdiven yerine normal merdivenleri tercih etmeniz
küçük değişiklikler ile hareket etmenize olanak sağlar.

Doyduğunuzda Yemeği Bırakın

Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiyeler içerisinde önemli ve basit bir adımdan bahsetmek gerekirse Doyduğunuz halde yemek yemeye devam etmek kilo vermek için tavsiye edilmeyen bir durumdur. Doyduğunuzda yemek yemeği bırakmanız ekstra kalori alımının önüne geçer.
Bunun içinde büyük porsiyon yerine küçük porsiyon tercih edin. Evde yemek yaparken daha az yemekler yapın. Yemek sofrasından kalkın bir süre mümkünse mutfağa girmemeyi tercih edin.

Hızlı Kilo Vermek Sağlıklı Mı?

Güzel ve fit bir bedene kavuşmak için aceleci davranmayın. Kilo verilme süreçleri hemen sonuca kavuşmak istenilen süreçlerdir. Mümkün olduğunca kilo verilmeyi zamana yayın yavaş kilo veriliyor olsada sağlam bir şekilde devam edin. Hızlı kilo vermek isterken diğer sağlık sorunlarının ortaya çıkmasını kesinlikle istemeyiz. Bunun için hızlı kilo vermek yerine daha sağlam adımlarla geri almamak üzere bir program yapabilirsiniz.

Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiyeler vermek isterseniz yorumlarınız bekliyorur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.