Ne İşe Yarar

Lavanta Yağı Ne İşe Yarar Saça Uygulaması

Lavanta Yağı Ne İşe Yarar Saça Uygulaması

Lavanta çiçekleri güzel görünümü, hoş kokusu ile sınırlı kalmayan üzerinde birçok araştırma yapılan ve çok sayıda faydası olan bir çiçek türüdür. Lavanta Yağı Ne İşe Yarar incelemesini bu içeriğimizde sizlerle paylaşacağız.

Lavanta Nasıl Bir Bitkidir

Akdeniz bölgesinde yetişir ve çok yıllık bir bitki türü olmakla birlikte Yaprakları gri, çiçekleri mor olan bir görünüme sahiptir. Zengin bir mineral ve vitamin kaynağı olan bu bitki birçok alanda tüketiliyor. Mesela çay, reçel, yağ veya parfüm olarak kozmetikten yiyeceğe kadar birçok tüketici tarafından ilgi görmektedir. Bugün lavanta yağının ne işe yaradığından, faydalarından, evde yapılışından ve saç yüz için nasıl kullanılması gerektiğinden bahsedeceğim, Lavanta yağı lavanta bitkisinin çiçeklerinin buhar damıtma yöntemiyle elde edilerek, yağ haline getirilir ve birçok müşterinin tüketimine sunulur. Dileyenler süs bitkisi olarak ta yetiştirebilirler.

Lavanta Yağı Ne İşe Yarar

  • Lavanta yağı anksiyete ve stresi azaltır, yani insanı dinlendiren bir kokuya sahip olması stresi, sıkıntıyı azaltır ve hayatta daha rahat bir şekilde yol almanızı sağlar.
  • Baş ağrısı migren gibi şiketi bulunanlar için yatıştırıcı bir özelliği söz konusudur.
  • Saçlarınızın dökülmesini önleyerek daha sağlıklı büyümesine yardımcı olur.
  • Uykuya dalma sorununuz varsa buna yardımcı olur.
  • Mantar enfeksiyonlarına karşı oldukça engel olucu bir işleve sahiptir.
  • Lavanta yağı en çok sinirsel sorunlarda etkili olur, insanlara masaj yapan masörler de lavanta yağı kullanarak insanlara masaj yapar.
lavanta yağı ne işe yarar

Lavanta Yağı Nasıl Yapılır

1- ilk olarak taze lavanta dallarını kesebilirsiniz ya da kurutulmuş lavanta satın alabilirsiniz.

2- Eğer kesmek istiyorsanız, lavanta dallarını çiçekleri ile birlikte 154 santim uzunlukta kesebilirsiniz, tomurcukları alabilirsiniz.

3- Taze lavanta kullanıyorsanız gölgede kurutun, kuruması 2 hafta sürebilir.

4- Kuruyan lavantaları eziniz ama hafif bir şekilde, daha sonra temiz bir kavanoza yerleştiriniz.

5- Daha sonra bu çiçeklerin üzerine yağ dökünüz, hafif kokulu bir yağda olabilir.

6- Kavanozun ağzını sıkıca kapatın ve güneşte bekletiniz.

7- Son aşamada ise yağı süzün ve karışım hazır olmuş olacaktır.

Lavanta Yağı Kullananlar

Bu içeriği okuyorsanız lavanta yağı kullanmak isteyenlerdensiniz. Lavanta Yağı Ne İşe Yarar hakkında bilgiler paylaşmanın yanında gerçek kullanıcıların görüşleride önemlidir. Lavanta yağı kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler. Böylece kullanmak isteyen diğer kullanıcılara rehber olabilirsiniz.

Lavanta Yağı Cilde Ve Saça Uygulanışı

Lavanta yağını pamuğa dökerek cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizi derinlemesine temizleyerek kalıcı bir etki sunar. Dilerseniz saçınıza da uygulayabilirsiniz. Saç için kullanmak istiyorsanız, elinize birkaç lavanta yağı döktükten sonra direkt saç derinize sürebilirsiniz 10-15 dk arası saçınıza güzel ve düzenli aralıklarla masaj yapınız. Lavanta yağını yarım saat bekletiniz. Daha sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Birkaç hafta sonra saçınızdaki derinin daha güçlendiğini, kepek sorunun ortadan kalktığını, saç kırılmalarınızın azaldığını fark edeceksiniz. Saçlarınızı tararken zorlanıyorsanız ve saçlarınız dolanıyorsa saç taramak için üretilen spreylerden kullanabilirsiniz. Bu konu ile ilgili bir içeriğimiz bulunuyor. Saç Tarama Spreyi makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.