Ne İşe Yarar

Abilify Aripiprazol Nedir Ne İşe Yarar, Kullananlar

Abilify Aripiprazol Nedir Ne İşe Yarar, Kullananlar

Abilify aripiprazol nedir hakkında bilgileri sizlerle paylaşmak üzere bu makalemizi sizlere hazırladık. Öncelikle bu ilacı doktorun size reçete etmesi ile kullanınız.
Reçetesiz hiç bir ilacı kullanmayınız. Ülkemizde kullanılan ilaçlardan birisidir. Abilify aripiprazol kullananlar yorumlarını sitemize bıralabilirler.

Abilify Nedir ?

Aripiprazol , belirli zihinsel / ruh hali bozukluklarını ( bipolar bozukluk , şizofreni , Tourette bozukluğu ve otistik bozuklukla ilişkili sinirlilik gibi) tedavi etmek için kullanılır . Ayrıca depresyonu tedavi etmek için diğer ilaçlarla birlikte de kullanılabilir . Aripiprazol antipsikotik bir ilaç olarak bilinir (atipik tip). Beyindeki bazı doğal kimyasalların (nörotransmiterler) dengesinin düzeltilmesine yardımcı olarak çalışır .
Bu ilaç halüsinasyonları azaltabilir ve konsantrasyonunuzu artırabilir. Kendiniz hakkında daha net ve olumlu düşünmenize, daha az gergin hissetmenize ve günlük yaşamda daha aktif rol almanıza yardımcı olur. Aripiprazol, şiddetli ruh hali değişimlerini tedavi edebilir ve ruh hali değişimlerinin ne sıklıkla meydana geldiğini azaltabilir.

Abilify nasıl kullanılır?

Bu ilacı hekim size nasıl kullacağınız hakkında detaylı bilgileri iletecektir. Aklınızda kalan soru işaretlerini hekiminize iletiniz. Kullandıktan sonra
aklınıza takılan sorunlar için eczenecinize danışınız. Kullanım dozajınız küçük şekilde başlayacak ve zaman içerisinde doktor tarafından artırılabilir.
Bu aşamada ise kullandığınız sürekli ilaçları hekime bildiriniz.

Genel olarak günde bir hekimin yönlendirdiği şekilde ve genellikle günde bir kere ağız yoluyla alınmaktadır. Çiğnemeden doğrudan yutulmalıdır.
Bu ilaca tam olarak faydalanmanız birkaç hafta sürebilir. Bu ilacı en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olmak için, her gün aynı saatte alın.
Kendinizi iyi hissetseniz bile bu ilacı almaya devam etmeniz önemlidir. Doktorunuza danışmadan bu ilacı almayı kesmeyin. Bu ilaç aniden kesildiğinde bazı koşullar kötüleşebilir. Dozunuzun kademeli olarak azaltılması gerekebilir.

Doktorunuza durumunuzun düzelmediğini veya kötüleştiğini söyleyin.

Abilify Yan Etkileri

Baş dönmesi , sersemlik , uyuklama, bulantı , kusma , yorgunluk, aşırı tükürük / salya, bulanık görme , kilo alma, kabızlık , baş ağrısı ve uyku sorunlar ortaya çıkabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya daha da kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyin .

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.