Ne İşe Yarar

Advantan Krem Ne İşe Yarar

Advantan Krem Ne İşe Yarar

Advantan krem kullanmadan önce hekime danışınız. Advantan nedir ve için kullanılır ? İltihabi ve alerjik deri reaksiyonlarını baskılar ve kızarıklık , deri kalınlaşması ,der, yüzeyinde tabaka oluşumu , ödem, kaşıntı gibi sorunlardan kaynaklanan belirtileri hafifletici etkisi vardır.

Advantan S saçlı deride görülen iltihabi ve kaşıntılı deri hastalığının tedavisinde; örneğin anigelişen ekzema(sinirsel nedenlere bağlı deri de kabartılı ve kızarıklıklarla seyreden kaşıntılı kronikderi iltihabı),seboreik ekzema(kızarık saha üzerinde sarı,hafifçe yağlı ve kuru kabuklar halinde görülen döküntüler)temasekzeması,kaşıntılı deri de madeni para şeklinde döküntülerle seyreden ekzema,herhangi başka bir şekilde sınıflandırılmamış olan ekzemada kullanılır.

Advantan Krem Kullanmadan Önce

Kullanacağınız bölgede tüberküloz yada sifiliz hasarı , su çiçeği , uçuk , gül hastalığı , ağız çevresi iltihaplanma , ülser , sivilce , deride incelme , aşı sonrası rekasiyonlar varsa eya gözlemlenmişse hekime danışmadan kullanmayınız.

Bu krem yanıcı özellik taşımaktadır, alev yanında uygulamaktan kaçınınız.

Uygulanan bölge geniş olmamalıdır. Geniş alanlarda uygulanması halinde emilim ve etkisi kısıtlı olacağı için tedavi süresi mümkün olduğunca kısa tutulmalıdır.

Hamileler ilk 3 kullanmamalıdır. Daha sonra ise doktora danışılmalıdır.

Sürülmeden önce elller iyice yıkanmalıdır.

Bu makaleyi okuyanlar Prednol Krem yazımızıda okudular.

Advantan Kullanımı

Tüm kremler gibi advantan krem de doktorunuzun tarif ettiği şekilde ve sürede kullanılmalıdır. Daha sonra emin olamadığınız durumda eczanecinize danışabilirsiniz.
Günde bir kere sorunlu böleye sürülmelidir.
Kullanım süresi genel olarak 4 haftayı aşmamalıdır.

Advantan Kullananlar ve Ekşi Sözlük

Bu bölümde advantan kullananlardan yorumları sizlerle paylaşacağız. Öncelikle kullananlar yorularını sitemize yazabilir.

Ekşi sözlük sitesinde bu krem için yapılan faydalı gördüğümüz bazı yorumlar ;

 • Güneş yanması sonrası yüzümde ortaya çıkan vitiligo lekelerine çok iyi gelen krem. Kısa sürede geçirdi lekeleri. Yalnız sabah sürünce gündüz ışığına maruz kalmaması için üstüne 50+ faktör koruyucu güneş kremi sürülmesi gerekiyor.
 • İki aydır canımdan bezdiren ürtiker ne zaman azsa sürdüğüm kremdir. Kortizon içerdiğinden çok fazla kullanmamaya çaba gösteriyorum. Doktor, kaşıntıların yinelediğinde kullanabilirsin dediğinden çılgınlar gibi kaşınmaya başlayınca, kremi sürüp rahatlıyorum.
 • İlacın etken maddesi metilprednisolon‘ dur. Advantan krem, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan bir
  ilaçtır. iltihap azaltıcı, damar daraltıcı ve alerji önleyici özellikleri mevcuttur. Alerjik ve temas nedenli deri iltihabı (temas egzaması),
  akıntılı egzama, kaşıntılı deride madeni para görünümünde döküntülerle seyreden egzama, alerjik deri iltihabı (nörodermatit, atopik dermatit),
  çocuk egzaması, kızarık deri üzerinde sarı, hafifçe yağlı ve kuru kabuklar halinde görülen döküntüler (seboreik egzama),
  bacaklarda varise bağlı egzama, ani gelişen egzama (sinirsel nedenlere bağlı deride kabartı ve kızarıklıklarla seyreden kaşıntılı kronik deri iltihabı)
  tedavisinde ve herhangi bir şekilde sınıflandırılmamış egzama (mayasıl) tedavisinde kullanılır.
  Kaynak : ekşisözlük
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.