Ne İşe Yarar

AirPods Güncelleme Nasıl Yapılır Son Sürüm

AirPods Güncelleme Nasıl Yapılır Son Sürüm


Apple’ın gözde kablosuz kulaklık serilerinden biri olan AirPods sürekli olarak güncelleme alıyor. Bu güncellemeler AirPods Pro’yu kapsıyor. AirPods’larını güncel şekilde kullanmak isteyenler AirPods güncelleme nasıl yapılır ? Sorusunun cevabını arıyor. Bu yazımızda AirPods’larınızı nasıl son sürüme yükseltebileceğinizi anlatıyoruz.

AirPods Güncelleme Nasıl Yapılır ?

AirPods cihazlar sık şekilde güncelleniyor. AirPods’lar telefonunuza yakın durduğunda kendilerini güncelleyerek en yeni sürüme kavuşuyor. Apple kablosuz kulaklıkları manuel olarak güncellemenin bir yolu ise yer almıyor. Kablosuz kulaklığınızın sürüm bilgisi hakkında detayları öğrenmek ise tamamen kullanıcıların eline kalıyor. AirPods’larınızı güncel durumda bulundurmak için;
AirPods’larınızı kutusuna yerleştirerek kapağını kapatın.
Kutuyu şarj kablonuz ile güç kaynağına takın.
AirPods 2 ürününe sahipseniz kablosuz şarj teknolojisinden yararlanabilirsiniz.
iOS işletim sistemi bulunan cihazınızı AirPods’unuzun yakınına bırakın.
Cihazın internet bağlantısını kontrol edin.
Güncelleme tamamlanana kadar bekleyin.
Cihazın sürüm numaranızı kontrol ederek güncellemeyi kontrol edin.
Sürüm numaranızı öğrenmek için Ayarlar bölümünden Genel seçeneğini işaratlenmelidir . Daha sonra Hakkında AirPods’a tıklayın. Önünüze gelen ekranda sürüm numaranız yer alacaktır.

AirPods Pro ve AirPods 2. Nesil Güncellemesi

Apple Aralık ayında AirPods Pro ve AirPods 2 modelleri için güncelleme yayınladı. AirPods Pro’da yer alan hataları gidermek için yayınlanan güncelleme cihazın en iyi durumuna gelmesini sağladı. Güncelleme üzerinde pek çok iyileştirme mevcut . Eğer bir AirPods Pro AirPods 2. Nesil sahibiyseniz güncelleme işlemleriniz kısa sürede tamamlanacaktır.

AirPods Sürümü Nasıl Kontrol

AirPods cihazların güncel sürümünü aşağıda ki adımı takip ederek kolayca kontrol edebilirsiniz.
iOS cihazınızda ayarlar sekmesine dokunun,
Genel bölümünü seçin,
Hakkında bölümünü tıklayın,
AirPods öğesini seçin.
Firmware modeli bilgiler bu ekran üzerinde görüntülenir.

AirPod’ların Güncellendiğini Nasıl Anlayabiliriz?

AirPod ‘ların güncellendiğini nasıl anlayabiliriz? AirPod ‘lar güncel olduğunu gösteren herhangi bir ikon yer almıyor. Bu yüzden üst bölümde yer alan işlemleri uyguladıktan hemen sonra ürün yazılımı hakkında tekrar bilgi almalısınız. Sahip olduğunuz cihazın sürümünü tekrardan kontrol etmelisiniz. AirPod ‘larınızı kullanırken sorun yaşıyorsanız güncelleme sonrasında bu hatalarla karşılaşmayacaksınız. Fakat sürüm notları bulunmadığından hangi hataların düzeltildiği tam olarak bilinmiyor.

Diğer konularımız için https://www.neiseyariyor.com/konu/yasam/teknoloji/ kategorimizi incelemenizi öneriyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.