Ne İşe Yarar

Avisol B Ne İşe Yarar

Avisol B Ne İşe Yarar

Avisol B vitamini kuşlarınızda denediniz mi ? Evde kuş besleyenlerin merak ettiği avisol b nedir. Özellikle muhabbet kuşu , kanarya , papağan gibi kafes kuşları besleyenlerin bildiği avisol b ne işe yarar. Evde beslenen kuşlarında bazı vitaminlere ihtyacı vardır. Avisol B grubu vitamin ihtiyacını karşılamak üzere kullanılmaktadır. B vitamini eksikliğinin giderilmesinin yanında tüy dökülmesine ve strese karşı da kullanılmaktadır. Kullanmadan önce bir veteriner hekime göstermenizde fayda var.

Avisol B vitamin formunda olmasına rağmen tüm vitamin eksikliklerini giderebildiği hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Evde kuş besleyenler avisol b ile kuşlarının sadece b vitamini ihtiyaçların karşılar. B vitamini yeterli olan kuşlar strese daha dayanıklı olabilir.

Evde kuş besleyenlere bir sorumuz var. Özellikle evde kuş beslemek isteyipte besleme konusunda aklında soru işaretleri olanlara neler tavsiye edersiniz. Kuş beslemek kolay mı ? Kuş beslemeye başlamadan önce bilmeniz gerekenler. Hangi tür kuş beslemeliyim gibi tecrübelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşınız.

Avisol B Ne İşe Yarar Özellikleri

  • Yetişkin kuşların tüylerinin dökülmesini önlemeye yardımcıdır.
  • Tüy dökme dönemi kuşlarda görülen bir dönemdir, bu süreçi kısaltabilir.
  • Yavru kuşların kullanılması durumunda iştah artırıcı özelliği bulunmaktadır.
  • Evcil kafes kuşlarının stresten korunmasına yardımcıdır. Özellikle papağanlar üzerinde etkili olduğu belirtiliyor.
  • Kuşlar için sağlıklı bir üreme kabiliyeti artırır.
  • Yavru almak isteyenler için sağlıklı yavru vermeye yardımcı olduğu belirtiliyor.

Siz kuşlarınızı hangi vitaminleri veriyorsunuz. Tavsiye ettiğiniz vitaminler nelerdir. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Avisol B Nasıl Kullanılır

Evde beslenen kuşların büyüklüğüne göre kullanım miktarıda değişmektedir. Muhabbet kuşu , kanarya için orta boyda ki bir suluğuan yarısına yaklaşık 10 damla yeterli olacaktır.
Büyük papağanlarda yine orta boy suluk için yarısına 20 damla damlatılması tavsiye edilir.
Güvercinler için ise 20 damla -1 cc hesabıyla ilave edilmelidir.
Avisol b ne işe yarar konusunda daha önce kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler. Almak isteyenler için oldukça faydalı olacaktır.

Not : Burada verilen kullanım dozları tahmini değerlerdir. En sağlıklı kullanım için veterine hekimden bilgi alınız. Kuşlarınızda tüy dökülmeleri her zaman vitaminsizlikten kaynaklanmayabilir. Çeşitli sebeplere göre kuşlar tüy dökebilirler.

www.neiseyariyor.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.