Ne İşe Yarar

Başbaşı Bulgur Kullananlar Besin Değeri Nedir

Başbaşı Bulgur Kullananlar Besin Değeri Nedir

Bulgur sofralarımızın vazgeçilmez lezzetlerinden birisidir. Özellikle pilav, salata tercihen dolmalarınızda kullanabilirsiniz. Özellikle Duru Bulgur reklamlarından sonra merak edilen başbaşı bulgur kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler. Başbaşı bulgur ile yaptığınız tariflerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Başbaşı Bulgur Nedir

Başbaşı bulgur Gülben Ergen’in oynadığı reklamlardan sonra merak ediliyor. Buğdayın kırılmadan kabuğunun soyularak elde edildiğini belirtmeliyiz. Bu nedenle iri taneli bir bulgurdur.
Zaman içerisinde bilinirliği ve popülerliği artmıştır. Duru Bulgur’un ürettiği ve satışa sunduğu bulgur hakkında şu besin bilgileri verilmiştir.

Kalori20810,4%
Yağ1,0 g1,5%
Karbonhidrat41,6 g13,4%
Şeker1,7 g1,8%
Lif4,9 g19,6%
Protein6,6 g13,2 %
Tuz0, 04 g1,7 %

Kaynak : http://www.durubulgur.com/markalar/duru-bulgur/basbasi-bulgur.aspx

*Görseller durubulgur.com sitesinden alıntıdır.

Başbaşı Bulgur Pilavı Tarifi

Soğanı doğrayın ve yağda kavurun. Kapya biber ve yeşil biber küp küp doğranıp ilave ediniz. İsteğe bağlı olarak sebzeli veya domatesli pilavda yapabilirsiniz. Salça birlikte bir süre kavurun. Başbaşı Bulgurunu ıslatmadan veya yıkamadan doğrudan ilave ediniz ve su ekleyiniz. Kapağını kapatıp orta ateşte pişmeye bırakınız.
Pişirme esnasında ölçek olarak 1 su bardağı bulgura, 2 su bardağı kaynar su kullanınız.

Başbaşı Bulgur ile dolma, salata, farklı türde çorbalar, sarma, fırında bulgur dolması yapabilirsiniz.

Başbaşı Bulgur Kullananlar

Başbaşı Bulgur kullananlardan yorumları bekliyoruz. Siz başbaşı bulgurunu hangi şekilde kullanıyorsunuz. Tariflerinizi bizimle paylaşınız. Bu arada Başbaşı Bulgur nerede yetişiyor diye merak edenler için Duru Bulgur’un ürettiği bu bulgurun menşeii Türkiye’dir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.