Ne İşe Yarar

Clindoxyl Ne İşe Yarar Kullananlar

Clindoxyl Ne İşe Yarar Kullananlar

Sivilce tedavilerinde kullanılan bazı jeller ve kremler bulunuyor. Bunlardan birisi olan Clindoxyl jel hakkında bilgileri sizler için derledik. Clindoxyl kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler.
Ayrıca sivilce kremleri gerçekten işe yarıyor mu yazımızın sonunda bu soruyada cevap bulabileceksiniz. Clindoxyl ne işe yarar .

Clindoxyl Ne İşe Yarar

Clindoxyl sivilce (akne) tedavisinde hekimler tarafından reçete edilen bir jeldi. Hekim teşhisi olmadan kullanılmamalıdır. Clindoxyl antibiyotik içerikli bir jeldir.

Ne İşe Yarar :
Siyah nokta ve beyaz nokta azaltılmasında etkilidir.
Akne üzerindeki bakterileri yok edici etkiye sahiptir.
Cildi az yağlı yapar.
Sivilce sayısında azalmaları sağlar.

Muadillerine göre daha etkili olduğu belirtiliyor olsa bile hekim tavsiyesi üzerine kullanmalısınız. Yeni oluşan sivilcelere karşı iyi geldiği belirtiliyor. Sivilce tedavisinin yanında, beyaz ve siyah noktalara iyi gelen ayrıca çeşitli lekelere karşı iyi geldiği belirtiliyor.

Clindoxyl Kullanımı

Kullanmadan önce uygulanan bölgenin temiz olmasına özen gösteriniz. Uygulama öncesi saf bir sabun ile yıkayınız ve temiz bir havlu ile kurulayınız. Clindoxyl jeli ince bir katman olacak şekilde sivilceli bölgeye uygulayınız.
Tabi doktorun tavsiye ettiği şekilde kullanmaya özen gösteriniz. Ergenli dönemi sivilceleri için kullananlar daha hızlı sonuç almak amacıyla daha fazla kullanyor veya günlük alınması gereken dozdan fazlasını kullanıyorlar. Bu gibi hareketler olumsuz yan etkilerin ortaya çıkmasına neden oluyor.
Tahriş olmuş veya açık yara şeklindeki cilt üzerine uygulamayınız. Bu jeli kullanım sırasında dikkatli olunuz. Ağız , göz , ve dudaklara temasından kaçınmalısınız.
Kullandıktan sonra ellerinizi yıkamayı unutmayınız.

Clindoxyl Ekşisözlük Yorumu:

Faydalı gördüğümüz bir yorumu sizler ile paylaşıyoruz. Sizde Clindoxyl yorumlarınızı biza yazabilirsiniz.

Bu yaştan sonra çıkardığım sivilceler için doktorumun verdiği jel. Her gece yatmadan önce sürüyorsunuz,sabah da ılık suyla yıkıyorsunuz.
Kıyafetlerinizi ve nevresimi ağartabilir diye uyarmıştı doktor. Nevresime birşey olmadı da gri olan tişörtüm boydan boya nasıl pembe kesildi hala onu aklım almıyor.
İlaca dönersek evet iyi bir ilaç kurutuyor sivilceleri ama asıl sorun izleriyse maalesef onlara bir dermanını göremedim… Kaynak

Sivilce Kremleri Gerçekten İşe Yarıyor Mu ?

Sivilce kremleri bazen çok tartışılan konulardan birisidir. Peki gerçekten işe yarıyor mu ? Öncelikle sivilce kremlerinin işe yaradığını söyleyebiliriz. Fakat daha iyi sonuçlar almanız da mümkün, özellikle
kulaktan dolma bilgiler ile krem kullanılmamalı. Tanıdığı birisinin sivilcelerine iyi geldi diye krem kulanılmamalıdır. Çünkü sivilcelerin oluşum nedenleri farklılık göstermektedir. Örneğin hamilelik dönemlerinde sivilcelenme oluşabilir bu geçicidir ve kendiliğinden geçmesi beklenir bunun için krem kullanmamanızı tavsiye ediliyor.
Sivilce kremi kullananlar sizde kullanım sonrasında iyileşme gözlendi mi ? deneyimlerinizi bizimle paylaşınız. www.neiseyariyor.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.