Ne İşe Yarar

Curcumin Ne İşe Yarar (Zerdeçal) Kullananlar

Curcumin Ne İşe Yarar (Zerdeçal) Kullananlar

Zerdaçal Asya’da yaygın olarak bilinen ve kullanılan bir baharattır. Körilerdeki ana maddeyi oluşturmaktadır. Özellikle Hint yemekleri hakkında bilgisi olanların bilecektir. Bu bölgelerde geleneksel tıpta
yoğun kullanımı sağlık yararlarına büyük ilgi göstermiştir. Daha sonra başta ABD ‘de bir takım araştırmalar yapılmış. Sağlık üzerinde etkileri belirlenmiştir. Curcumin ise zerdaçalda anahtar bir aktif bileşendir. Curcumin kapsül ile bu aktif bileşenden yarar sağlanabileceği iddia edilmektedir. Kesin ve net bir bilgi için hekiminize veya bir sağlık kuruluşuna danışınız. Her hangi bir hastalığı tedavisinde kullanılmaz.

Curcumin Ne İşe Yarar

Bir çok faydası oldığı belirtilmektedir. Bilim tarafından destekleniyor olsada etkileri kişiden kişiye göre değişebilir. Eğer bir hastalık nedeniyle tedavi sürecindeyseni kullanmadan önce doktorunuza
Curcumin kullanmanın her hangi bir sakıncası olup olmadığını sorup bilgi alınız.

Osteoartrit: Zerdeçalda kurkumin içeren bitki bileşikleri inflamasyon belirteçlerini azaltabilir ve böylece osteoartrit semptomlarını hafifletebilir.

Obezite: Zerdeçal ve kurkumin, obezitede yer alan enflamatuar yolu inhibe edebilir ve vücut yağının düzenlenmesine yardımcı olabilir
Kalp hastalığı: Zerdeçal ve kurkumin “kötü” LDL kolesterolü ve trigliseritleri azaltabilir ve sonuç olarak kalp hastalığı riskini azaltabilir .

Diyabet: Zerdeçal ve kurkumin, kan şekeri metabolizmasını iyileştirebilir ve diyabetin vücudunuz üzerindeki etkilerini potansiyel olarak azaltabilir .

Karaciğer: Bir sıçan çalışmasında, zerdeçal ekstresi ve kurkumin’in zararlı oksidatif stresi azaltmaya yardımcı olarak kronik karaciğer hasarına karşı koruyucu olduğunu bulmuştur .

Kanser: Araştırmalar henüz erken aşamada olmasına rağmen, zerdeçal ve kurkumin kolon ve diğer kanser hücrelerinin aktivitesini azaltabilir .

Antifungal: Zerdeçal ve kurkumin, mantar hücre zarlarını bozabilir ve daha iyi sonuçlar elde etmek için mantar ilacı ile birlikte kullanılabilir .

Antibakteriyel: Zerdeçal ve kurkumin güçlü antibakteriyel etkilere sahiptir. Hastalığa neden olan birçok bakteri üremesini azaltabilirler .

Zerdeçal ve kurkumin, hem antimikrobiyal hem de tıbbi özelliklere sahiptir. Araştırmalar kalp hastalığı, osteoartrit ve obezite olan insanlara fayda sağlayabileceklerini göstermektedir.

Curcumin kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilir. Makelelerimiz içerisinde bir birinden faydalı bilgileri öğrenebilirsiniz. Son zamanlarda dikkat çeken bir kapsül Burdock Root Kapsül ne işe yarar. İlgili makalemizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.