Ne İşe Yarar

Davlumbaz (Aspiratör) Karbon Filtre Nedir Ne İşe Yarar

Davlumbaz (Aspiratör) Karbon Filtre Nedir Ne İşe Yarar

Evinizin mutfağına bir davlumbaz yaptırıyorsunuz ve bazı seçeneklerin karşınıza çıktığını gördünüz. Özellikle karbon filtreli davlumbazların ne işe  yaradığı konusunda bilgilerin kısıtlı olduğunu belirtmeliyiz. Karbon Filtre nasıl takılır.
Bu içeriğimizde ki amacımız bu konuda sizleri bilgilendirmek ve karar verme konusunda yardımcı olmak.

Ülkemizde bir yanlış anlaşılmanın yaşandığını belirtmeliyiz. Aspiratör ile davlumbaz esasen aynı makineler olum gördüğü görevler de aynıdır. İki şekilde de isimlendirilsede aynı makine olduğunu ve mutfakta kullanıldığını belirtmeliyiz.

Davlumbaz ve Aspiratör Karbon Filtre Ne İşe Yarar

karbon filtre

karbon filtre

Bu konunun daha iyi anlaşılması için güzel bir örnek ile açıklamanması görüşündeyiz.
Bir eviniz var ve baca çıkışının olmadığı durumlarda karbon filtresi kullanılır. Ocak üzerinde pişen yemek sırasında çıkan kokuları çeker ve
bu filtrelerden geçirilerek temizlenerek tekrar oda içerisine temizlenmiş olarak verilmiş olur. Fakat bacalı durumlara bu durum farklıdır. Çekilen kokular
tahliye edilerek bacadan dışarıya açılır. Bacalı kullanımı için boru gereklidir. Bu borunun ise çağı 12 cm olması gerekmektedir.

Ne gibi faydaları bulunuyor. Bazı binalerde baca çıkışları havalandırma boşluğuna bakmaktadır. Tüm dairelerin bacalarının çıktığı bu alandan sizin evinizede
kokular gelebilir. Karbon filtre kullanmanız halinde bu bacayı kapatabilirsiniz. Bunun için ise aldığınız ürünün uyumlu olması gereklidir.
Bir diğer konu ise yeni yaptırdığınız mutfak dolaplarınız bacalı olması durumunda delinmesi gerekebilir. Fakat filtreli kullanım istenirse
bu duruma gerek olmayabilir.

Kullanımı Nasıl ve Kullananlar Yorumları

Bacalı olarak kullanılan aspiratörler daha verimli ve performanslı olduğu belirtiliyor. Fakat yeni yapılan binalarda ve çıkan ürünlerde de filtre kullanımı gayet yaygın durumda. Kullananlar genel olarak memnun olduğundan bahsediyorlar.
Ayda bir kere temizlenmesi ve yılda bir kerede değiştirilmesi yeterli olarak belirtiliyor. Karbon filtre kullananlar değerli yorumlarını sitemize bırakabilirler. www.neiseyariyor.com sitesi olarak ne işe yaradığını öğrenmek istediğiniz ürünleri yorum olarak bu yazı altında bize iletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.