Ne İşe Yarar

Dostinex Ne İşe Yarar Kullananlar

Dostinex Ne İşe Yarar Kullananlar

Dostinex tablet nedir ve ne için kullanılır konularında bilgiler vereceğimiz bu yazımızı okumadan önce kesinlikle doktor tavsiyesi üzerine kullanmanız gerekiyor. Hekiminizin reçeten ettiği şekilde ve sürede kullanmaya özen gösteriniz. Bu içeriğimiz bilgilendirme amaçlıdır. Dostinexin içeriğinde kabergolin etkin madde olarak yer alıyor, yardımcı maddeler ise laktoz, lösindir. Dostinex ne işe yarar ?

Dostinex kesinlike hekim tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır.

Dostinex Ne İşe Yarar

Çeşitli hastalıkların tedavilerinde kullanılmaktadır. Farklı kullanım amaçları bulunuyor. Genel olarak dostinex bebek doğduktan, ölüm doğumdan, düşükten veya kürtajdan sonra kullanılır. Bebeğin emzirilmemesi gereken bazı durumlarda süt üretimini (laktasyon) engellemek için kullanılmaktadır. Bazı durumlarda bebeğin emzirmekten kesmeniz gerektiğinde kullanılmaktadır.

Dostinex yüksek düzeyde prolaktin üretilmesine bağlı olarak sonuçlanabilecek hormonal bozukluğun neden olabileceği rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılabilir. Hamilelik düşünen kadınları prolaktin hormonu yapılan testlerde yüksek olduğu belirlenirse hekimler tarafından reçete edilebilir.

Prolaktin hormonu yüksek düzeylerde üretilmesi adet görememeyi, az sıklıkta veya çok hafif adet görmeyi, yumurtlamanın gerçekleşmediği ve emzirme olmamasına rağmen memelerden süt salınımı olduğu adetleri kapsar.

Dostinex içeriğinde yer alan etkin madde kabergolin kanda prolaktin düzeyini azaltmak için dopamin etkisini taklit etmektedir. * Prolaktin , memede süt üretimini uyaran hormondur.

Dostinex Yan Etkileri Nelerdir

Bu ilaç yetişkinler tarafından kullanılmalıdır. 16 yaşından küçüklerin kullanılmaması tavsiye edilir. Dotinex bazı yan etkileri bulunuyor. Bunlardan bazılarını bu kısımda aktaracağız. Sizde beklenmedik ani değişimlerde bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Çok Yaygın olarak görülen yan etkiler;

 • Sersemlik hissi, bulantı, bağ ağrısı, baş dönmesi, mide ağrısı, hazımsızlık, halsizlik, yorgunluk hissi

Yaygın olarak görülen yan etkiler;

 • Kabızlık, bulanık görme, doğumdan sonra belirti vermeyen düşük kan basıncı, meme ağrısı, depresyon, uyku bozuklukları, gün içinde sürekli uyku hali, kusma , ateş basması.

Yaygın olmayan yan etkiler;

Saç dökülmesi, şiddetli kaşınma, nefes darlığı, baygınlık, burun kanaması, bacak krampları, ödem, dökünkü, çarpıntı, uyuşma ve karıncalanma hissi.

 • Yukarıda yer alan bilgiler Dostinex ilaç prospektüsünden faydalanılarak hazırlanılmıştır.

Dostinex Kullanalar

Bu ilacı kullananlar yorumlarını sitemize yazabilirler.

Ekşisözlük sitesinde bu ilaç için yapılan bazı yorumları sizlerle paylaşıyoruz.

Faydasını misli misli gördüğüm ilaç. 6 aylık tedavi gördüm prolaktin hormonu yüksekliği tedavisi için , şu an her şey güzel. Zaten prolaktin hormonumun hala yükselmediğini, normal bir seviyede olduğunu her şeye ağlamamamdan anlayabiliyorum. 17.11.2016 18:23 mattilda

2 aydır haftada 5 adet kullandığım, burada yazılanları okuduktan sonra korkuyla başladığım ilaç. İlk başlarda hafif bir sersemlik yaratıyor, içtikten sonra araba kullanmayın derim. çok korkutucu yan etkilerini görmedim umarım sizlerde görmezsiniz…
edit: 6 ay haftada 8 adet kullandım, etkisini hissetmedim korkmayın yani… 12.06.2017 22:19 ~ 05.10.2018 13:59 emogi

Gebe kalamamak şikayeti ile gittiğim doktordan bu ilaçla ayrıldım. Prolaktin 42, dostinexin verdiği etki ise paha biçilemez. O ne güzel uyku, kalkamıyorum resmen. bi de ilacı içtikten sonra 24 saat bulantım oluyor. Gerçi ben yarım yarım şeklinde haftada 1 tablet alıyorum. İçmeden önce yan etkileri okuduğumda ufak çaplı kalp krizi geçiriyodum ama korkulacak bi şey yok cidden. 2 ay kullan gel dedi şu an akıbeti merak ediyorum.
07.08.2018 19:44 hepmihep

Kaynak : https://eksisozluk.com/dostinex–1510052?p=3

Doktor kontrolünde kullanmaya özen gösteriniz. Dostinex ne işe yarar ve nasıl kullanılır bilgilerini hekiminizden alınız.

Hamile kalmak için yumurtlama oldukça önemlidir. Sitemizde bununla ilgili makaleleri incelemenizi tavsiye ediyoruz.

https://www.neiseyariyor.com/hamilelik-icin-gerekli-vitaminler-nelerdir/
https://www.neiseyariyor.com/rahim-filmi-cekilip-hamile-kalanlar/
https://www.neiseyariyor.com/yumurtlama-gunu-nasil-anlasilir-ve-belirtileri-nelerdir/

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Maksat dedi ki:

  Hamile kalmıyorum diye gitdiğim hastanede tahliler sonrası banada bu ilacı verdiler Dostinex bu günden itibaren basliyacam inşallah hayırlısı ila güzel bir sonuç alırım.

  1. Fatma dedi ki:

   Sonuç şimdi ne peki bende 1 senedir korunmamama rağmen 2. Defa hamile kalamadım prolaktin hormonu 36 dedi doktorum 2 haftadır kullanıyorum ilacı inşallah sonuç alırım sizin nedir inşallah hamile kalmışsınızdır

 2. ibrahim dedi ki:

  herşeyi anladımda bu site misyoner sitesimi Tanrı’ya Ulaşmak diye reklamlar var ne iş?

 3. Nazlı dedi ki:

  Merhabalar bir türlü süten çıkarmadım 3 yaşında halan ekemek istiyor 3 4 kez başka yöntemler denedim bir türlü yapamdim en son da dostinex ilaç aldım bilen varmi ilacı aldıktan sonra sut sagilir mi Bn aldıktan sonra 1 hafta sagmadim hafif şişkinlik oldu lütfen bilen biri varsa yardımcı olabilir mi

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.