Ne İşe Yarar

Rahim Filmi Çekilip Hamile Kalanlar Yorumlayabilir Mi ?

Rahim Filmi Çekilip Hamile Kalanlar Yorumlayabilir Mi ?

Anne ve baba olmak her çiftin hayalidir. Çiftler bebek düşündükten sonra adeta bunun hayali ile yaşamaktadır. Bu güzel yolculuk yeni doğan bebeğinizi kucağınıza alana kadar devem eder. Fakat bazı çiftlerin bu hayali bazı engellere takılabilir.
Bu düşünceden sonra bir yıl süreyle gebe kalamayan kadınlar kadın doğum doktorlarının yolunu tutmaktadır. Bir kaç tetkik ile sorunun ne olduğunu tespit etmek mümkün olmaktadır.
Rahim filmide bu yollardan birisidir. HSG olarak bilinen bu filmde kadınların tüplerinin açık olup olmadığı kontrol edilir. Fakat bu işleden sonra gebelik oluşmasıda çok sık rastlanılan bir durumdur.
Rahim filmi çekilip hamile kalanlar yorumlarını bize yazabilirler. Eminiz ki bu durumda olan bir çok kadına umut ışığı olacaksınız.

Rahim Filmi Ne Amaçla Çekilir

Bir boya , genellikle iyot enjekte edilen rahim serviks ve akabinde X ışını ile görüntüleme yapılır. Enjekte edilen sıvı fallop tüplerine ulaşır ve hekime daha net fotoğraflar sağlar. Bu durum da gebeliğe engel olan durumun neden kaynaklandığını kesin bir şekilde belirlenmesini sağlar. Tüplere giden yolda herhangi bir yaralanma veya tıkanma varsa çekilen görüntülerde ortaya çıkmaktadır.

Rahim Filmi Çekilip Hamile Kalanır Mı?

Öncelikle rahim filmi bir kısırlık tedavisi değildir. Fakat rahim filmi çekilen kadınların hiç çektirmeyen kadınlardan daha fazla hamilelik haberi aldığını belirtebiliriz. Kısırlık tedavisi olmamasına rağmen hamilelikle sonuçlanmasının kesin bir nedeni bilinmemektedir.


Kadının rahim içine bir boya enjekte edilmektedir. X ışınları ile gebeliğe engel olan durum tesip edilmesi amaçlanır. Fakat bu durum bir döllenmeye katkıda bulunabilir. Enjekte edilen mürekkep fallop tüplerine hareket ettiğinde yolda oluşabilecek tıkanmaları giderebilir. Böylece spermin fallop tüplerine ulaşma yolunu temizleyebilir. Bu duruma tüp kızarması denilmektedir. Bu sayede hamile kalma şansının arttığı tahmin edilmektedir.

Rahim filmi çekilip hamile kalanlar bu yazımızın altına yorumlarını bırakabilirler. Ayrıca rahim filmi çektirmek olanlardan da yorumlarını bekliyoruz. Kadınlara özel bir çok içeriğimiz sitemizde yer almaktadır. Kadın Sağlığı kategorimizden okuyabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hayriye süt dedi ki:

    Rahim filmi çektirenler var mı ? Merak ettiğim bir şey varda çok ağrı yapıyor mu ?

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.