Ne İşe Yarar

Emla Krem Ne İşe Yarar , Kullananlar

Emla Krem Ne İşe Yarar , Kullananlar

Emla krem hakkında bilgiler , nedir ve ne için kullanılır. Emla krem nasıl kullanılır ve etkileri nelerdir. Ayrıca Emla krem ne işe yarar başlıklarını
inceleyeceğiz. Emla Krem kullananlar değerli yorumlarını sitemizde bırakabilirler. Bir krem düşünün bir çok amaçla kullanılmaktadır. Genel olarak bilgileri aktardıktan sonra sık sorulan sorunların cevaplarını sizlere aktarmaya çalışacağız.

Emla Krem Nedir ?

Emla’nın içeriğinde ki etkin maddeler 1 gram kremde 25 mg lidokain ve yine aynı oranda prilokain içermektedir. Bu maddelerin de etkisiyle deri üzerine uygulandığında bir süre uğuşturucu etkisi bulunmaktadır.
Kısaca bir lokal anesteziktir. Uygulandığı bölgede geçici olmak üzere hisslerde azalma veya duyu kaybına neden olmaktadır. Fakat sürdüğünüz bölgeye dokunduğunuzda his mevcuttur.

Ne İçin Kullanılır

Emla krem’in bir çok kullanım alanı olduğunu belirtmiştik. Özellikle deri üzerinde , genital ( üreme organı ) mukozaya veya bacak üzerinde uygulanabilir.

 • İğne olmadan önce ve nispeten küçük deri cerrahisinden önce deri üzerine uygulanır ve bu amaçla ağrının azaltılması hedeflenir.
 • Kadınlar için temizlik öncesinde (ağda) kullanılmaktadır.
 • Diğer kullanım amaçları için aşağıda sık sorulan ve sizlerden gelen sorularda cevapları bulabilirsiniz.

Emla Krem Nasıl Kullanılır

Bu başlık altında bu kremin kullanım şekli hakkında bilgiler vereceğiz. Fakat bu kremi hekim reçetesi ile alıyorsanız belirtilen şekilde ve süre boyunca kullanmaya gayret ediniz.
Genel olarak kullanımı ise uygulanan bölgeye göre farklılık gösterebilir.

Deri üzerine : Deri üzerinde ince bir tabaka şeklinde uygulayınız. Kullanım talimatında belirtilene göre kullanım sonrasında plastik sargı bezi veya hava geçirmez bir madde ile üzerini örtünüz. Deri üzeri uygulamalarında bir tüp yarısı kullanılması gerektiği belirtiliyor.
Burada hekiminizde sorarak bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

Deri uygulamaları ve İğne öncesinde kullanım: Örnek olarak iğne batırılması öncesinde veya lokal küçük cerrahi müdahaleler öncesinde en az 1 saat en fazla 5 saat boyunca yaklaşık 2 g uygulayınız.

Atopik dermatit gibi deri problemleri için 15 ile 30 dakika gibi daha kısa bir uygulamna süresi yeterli olabilir.

Bacak ülseri kullanımı : Krem uygulandıktan sonra üzerini hava geçirmeyecek şekilde plastik bir sargı ile üzerini örtünüz. Uygulama süresi en az 30 dakikadır. Uygulama sonrasında nasıl temizlenir diye merak edenler gazlı bezle silebilirler.Krem temizlendikten sonra
yıkama işlemine geçilmelidir.

Emla Krem Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi bu Emla’da da yan etkiler görülebilir.
İçeriğinde yer alan etkin maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler görülebilir. Yan etkiler de ikiye ayrılır. Yaygın olan ve yaygın olmayan şekilde ikiye ayrılır.

Yaygın Görülen; uygulanan bölgede soluklıuk, kızarıklık ve hafif oranda şişlik
İlk uyugulama sonrasında cilt üzerinde yanma ve kaşınma hissi görülebilir.

Seyrek olarak görülen ; derinin maviye ve gri renge dönüşmesi
Özellikle çocuklarda deri problemi varsa küçük kırmızı noktalar görülebilir.
Göze temas etmemesi gereklidir. Tahriş görülebilir.

Yaygın olmayan yan etkiler görüldüğünde kremi hemen bırakın ve en kısa sürede doktorunuza bilgi verin.

Emla Krem ile İlgili Gelen Sorular

Bu başlık altında sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız. Aklınızda ki soru bu kısımda bulunmuyorsa lütfen yorum olarak bize yazın kısa süre içerisinde gerekli bilgiyi sizlerin yorumlarına cevap olarak aktaracağız.

Emla Krem almak istiyorum nerede satılır ? Emla krem eczanelerde satılmaktadır. Dilerseniz herhangi bir eczaneden temin edebilirsiniz.

Emla kaç tl ? Bu krem 132 liradan satılmaktadır. Bu kutu içerisinde 5 tüm bulunuyor.

Emla krem yakarmı ? Emla yan etkileri arasında olsada seyrek görülen yan etkiler arasındadır. Hassas deri yüzeylerinde yakma yapabilir.

Emla krem ağda öncesi kullanılır mı ? Özellikle kadınlar tarafından gelen bir sorudur. Ağda öncesinde istenilen bölgeye uygulayınız. Bir süre sonra uyuşturucu etkisiyle daha ağrısız ve kolay bir şeklide ağda yapabilirsiniz.

Emla acıyı azaltırmı ? Deri üzerinde uyuşukluk yapacaktır. Böylece deri üzerinde işlemler ( iğne, ağda vs ) işlemlerinde acıyı azaltacaktır.

Emla altarnatifi ve muadili nelerdir ? Kullanım amacına göre değişmektedir. Fakat aynı etkin maddeleri barındıran kremlar kullanılabilir. Eczaneciden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Emla bebeklerde kullanımı ? Bebeklerde kullanılması önerilmemektedir.

Emla bandı nasıl kullanılır ? Uygulama sonrasında bantı kullanabilirsiniz.

Emla bekleme süresi ? Bu konuda yukarıda bilgi verdik. Kullanım amacına göre bekleme süreleri değişmektedir.

Emla Krem geciktirici olarak kullananlar var mı ? İçeriğinde etkin maddelerin uyuşturduğu ve hissizlik oluşturduğu biliniyor. Erkekler kullandıktan sonra gecikme yaptığını belirtiyorlar.

Emla kremi hangi doktor yazar ? Cilt üzerine başta olmak üzere doktorlar yazabilirler.

Emla kremi ilişkide işe yarar mı ? Erkeklerin erken boşalma sorununa karşı kullandıkları biliniyor.

Emla krem gerdek gecesi ve ilk gece ile ilgili bir çok soru geliyor? Bu krem hissizlik yapmaktadır. Dolayısıyla ağrı için kullananlar olmaktadır. Fakat bu konu hakkında kesin bir bilgimiz bulunmuyor. Bu konuda bilgisi olanlardan yorumlar bekliyoruz.

Emla krem vücut kıllarını almadan önce kullanımı ? Erkekler ve kadınlar kullanmaktadır.

Emla krem kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Ilknur dedi ki:

  Ayağıma dövme yaptırmayı düşünüyorum acaba bu krem etkili olurmu?

  1. neiseyarar dedi ki:

   lokal olarak bir uyuşturma yapmaktadır. Dövme için bir sıkıntı teşkil etmezse sürebilirsiniz.

  2. neiseyarar dedi ki:

   Bölgesel olarak uyuşturucu etkisi var. Dövme açısından bir sakıncası bulunmuyorsa sürebilirsiniz.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.