Ne İşe Yarar

Enfla C Ne İşe Yarar Kullananlar

Enfla C Ne İşe Yarar Kullananlar

Enfla C son dönemlerde daha sık konuşulmaya başlayan bir kapsüldür. Özellikle ameliyat sonrasında hekimler tarafından önerilmesi ile daha sık duymaya başladığımızı belirtelim. Tam olarak Enfla C ne işe yarar , neden kullanılır ve nedir.
Bu yazımız içerisinde bu başlıklar hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Öncelikle Enfla C kullananlar yorumlarınızı bekliyoruz. Bu kısımda bir hatırlatma yapmak gerekirse doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız.

Enfla C Nedir ?

Enfla C takviye edici özelliği bulunan bir tür vitamin olarak adlandırılabilir. İçeriğinde yer alan 500 mg Bromelain, 200 mg Quercetin, 200 mg Vitamin C ile vücudun ihtiyacı olan vitaminleri karşılar. Bromelainananastan elde edilenproteolitik bir enzimdir. Quercetinsoğan,elma, siyah çayda bulunan bir flavonoiddir. Kuvvetli antioksidan etkiye sahiptir. C vitamini vücudumuz için en önemli vitaminleren bir tanesidir.
C vitamini eksikliğinizi aile hekiminize başrurarak gerekli testleri yaptırabilirsiniz. Hekiminiz size en uygun c vitaminini verecektir. Diğer bir C vitamini Mucovit C hakkında içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır : Hekim tavsiyesi üzerine kullananlar belirtilen şekliyle kullanmalıdır. Günde ihtiyaca göre 1 veya 2 kere yemeklerle birlikte su ile yutulmalıdır.

Enfla C Ne İşe Yarar

Kullanıcılar arasında en çok merak edilen soruların başında ise Enfla C ne işe yarar gelmektedir. Yukarıda ki başlıkta da bahsettiğimiz gibi bu kapsül bir vitamindir. Bu nedenle herhangi bir hastalığın tedavisinde kullanılmamaktadır. İnsan bedeninin ihtiyacı olan vitaminleri karşılamaya yardımcı olabilir.
Kesin olmayan bir bilgi ise ameliyatlardan sonra hekim tarafında hastaya reçete edilir. Bunun amacı ise kanama riskine karşı ödem , morluk ve ağrıya karşı ilaç kullanma yerine bitkisel içerikli olmasının da etkisiyle yan etki ihtmalinin düşük olmasıdır. Bu dönem sonrasında çeşitli şikayetlere karşı hekimlerce reçete edilmektedir.

Enfla C Kullananlar

Özellikle abd’nde popüler olan, yurtdışında ameliyat sonrası hemen hemen her hastaya önerilen ilaç. Bromelain, quercetin ve c vitamini kompleksine sahip tek ilaç olan enfla-c, ameliyat sonrası oluşan ödem, morluk, ağrı ve enflamasyonun giderilmesi için kullanılmaktadır. Ayrıca romatoid artrit ve epizyotomili hastalarda da etkilidir. Bu ilacın yurtdışında bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni bitkisel içerikli olması ve yan etki ihtimalinin çok düşük olmasıdır. Böylelikle ameliyatlar sonrası oluşabilecek kanama riskine karşı ödem, morluk, ağrı ve enflamasyonda ilaç kullanmaktan çekinildiği için bu şikayetlerinden kurtulamayan hastalar için artık ülkemizde de bir tedavi seçeneği mevcuttur.
07.09.2013 10:00 ~ 11:21 kedigen ekşisözlük kaynak

Ameliyat sonrası kullandığım bromelain, quercetin ve vitamin c içeren takviye edici gıda. Bromelainin ödem atmadaki etkisini bilerek daha önce pahalı bir marka olan (bkz: solgar)’ı denemiştim. Araştırmalarım sonucu enfla c’yi de nispeten etkili olduğuna kanaat getirerek kullandım ancak ne yazık ki gözle görülür bir fark göremedim. Kaynak ekşisözlük .

Sizlerde yorumlarınızı bu yazımızın altında bizimle paylaşabilirsiniz.
Bu ve benzeri yazılarımızı aşağıdaki kategoriden okuyabilirsiniz.
Sağlık

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.