Ne İşe Yarar

F.flux İşe Yarıyor Mu? Kullananlar

F.flux İşe Yarıyor Mu? Kullananlar

Bildiğiniz üzerer günümüz de her işlemi online olarak yapmak mümkün hale geldi. Faturalarımızı internetten kolaylıkla yatırabiliyoruz bu işlem bile artık sıradan online işlem haline geldi. Market alışverişimizi, pazar alışverişimizi daha online olarak internet uygulamaları ve bilgisayarımızdan yapabiliyoruz. Özellikle pandemi sürecinde bir çok firma online evde çalışma sistemine geçiş yaptılar. Bu durum bilgisayar başında daha fazla vakit geçirileceği anlamına geliyor. Bilgisayar ekranına uzun süre bakmak ise bazı sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Özellikle göz sağlığımızı etkileyen bu durum için çeşitli önemler alınması kaçınılmaz.
Bunun için gözlük kullanımı veya bilgisayar ekranına göz koruyucu ekran filmi gerekiyor. Fakat F.flux programı ile bunlara gerek kalmadan da göz sağlığınızı koruyabilirisiniz. Peki gerçekten F.flux işe yarıyor mu , F.flux kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler.

F.flux Ne İŞe Yarar

Bilgisayar ekranına uzun süre bakmak farklı renkler ve parlaklık gözlerimizi zaman içerisinde yoracaktır. F.flux programı ise bilgisayarınızda ki renk ayarlarını ve gelen ışığın parlaklığını ayarlamaktadır.
Böylece hem gözlerinizin yorulmasını engeller hem de göz sağlığınızın korunmasına yardımcı olmaktadır.
Örneğin bilgisayarınız gün ışığına göre program tarafından ayarlanmaktadır ve ihtiyacınız olan renk ve ekran parlaklığını ayarlamaktadır. Bu sayede ekranınız da her hangi bir yansıma olmadan işleminizi yapabilirsiniz.
Bazı cep telefonlarında sensör yardımıyla gün ışığına veya herhangi bir ışıya karşı parlaklı otomatik olarak ayarlanmaktadır. Bu program ise gün ışığına göre yerel saati kullanarak gerçekleştirmektedir. Fakat dilediğiniz zaman ayarlar kısmından kişiselleştirebilirsiniz.
Bu Kategoride ki diğer içeriklierimize
https://www.neiseyariyor.com/konu/yasam/ ulaşabilirsiniz.

F.flux İşe Yarıyor Mu? Kullananlar Ne Diyor

Değerli ziyaretçilerimiz öncelikle F.flux programını kullananlar yorumlarınızı bekliyoruz.Bu başlık altında eksisozluk.com yazarlarının program hakkında görüşlerini sizlerle paylaşıyoruz.

gece olduğunda, monitörünüzdeki renkleri daha koyu bir hale getirip gözünüzü yormamasını sağlayan program.

thedewil tarafından.

geç bulduğum programcık. ekranın normal hali ne kadar mavi geliyor hala inanamıyorum. yaşadığınız kentin koordinatlarını girip saate göre ekranın sıcaklığını – benimki mesela gece 4500k, gündüz ise 6500k – siz hiç fark etmeden parabolik olarak değiştiriyor. programı disable yaptım, eski hali cidden gözümü yordu dönünce.
7 ay kullandıktan sonra: gece 5800, gündüz 6500

only tarafından.

sayesinde gözüm daha az yoruluyor bilgisayar başında. chrome’un beyaz ışık patlamaları artık gözlerime eskisi zarar veremiyor.iris pro ve bu yazılım arasında gidip geliyordum. son zamanlarda f.lux’a bayağı alıştım. ayarlarda 1300-1500k arası gözümü en az yoran aralık.farklı renk modları ve film modu gibi kullanışlı özellikleri de var. çok pratik bir yazılım.

kimgelmis tarafından

inanılmaz bir program, ne zaman ilgili bir göz doktoru vs. bulsam ya da değer verdiğim insanlara direkt bu programı takip ediyorum. onu kesfetmeden önce gözlerim yanıyor kuruyordu, dinlendirici gözlükle ekrana bakıyordum. on yuldan fazladır kullanıyorum bir defa bile gözümde yangın hissetmiyorum artık, o olmasaydı büyük ihtimalle şu an gözlük takmak zorunda kalacaktım ,dereceli olanından. mükemmel , kusursuz, eşsiz, benzersiz. ımkanınız varsa bağış yapın lütfen bu programa, tamamen bedava. umarım bı gün android için de hazırlarlar. başka markalar var ama yine de bunu kullanmak isterim.

darkphoenix0 tarafından

Kullanıcı yorumları için kaynak : https://eksisozluk.com/f-lux–2094826

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.