Ne İşe Yarar

Ferrum Fort Ne İşe Yarar ve Kullananlar Yorumları

Ferrum Fort Ne İşe Yarar ve Kullananlar Yorumları

Ferrum Fort Hausmann ne işe yarar hangi durumlarda kullanılır. Ferrum Ford kullananlar değerli yorumlarını sitemize bırakabilirler.Özellikle hemilelik dönemlerinde ve emzirme dönemlerinde çok sık karşılaşılan bu ilaç hakkında bilgilendirici bir makale hazırladık.

Ferrum Ford Ne İşe Yarar

Ferrum Fort
Ferrum Fort

Demir ve folik asit eksikliği olan hastaların tedavisinde kullanılır. Bazı hastalıkların nedeni olarak gösterilen bu eksikliklerin giderilmesi
amacıyla da hekimler tarafından reçeteye yazılarak verilir. Kansızlık durumlarında da tercih edilmektedir.

Günlük alınan gıdalarda demir ve folik asit olmuş olabilir. Fakat mide ve bağırsaklarda emilim tam olarak sağlanamamaktadır.Bu nedenle ortaya çıkan sonuç için Ferrum Ford kullanılır.
Bunun yanı sıra demir eksikliğine bağlı olarak uygulanan tedaviye vücud her zaman olmasada bazen direç gösterebiliyor. Bu nedenle takviye olarak
bazı ilaçlaın kullanılması gerekiyor. Ferrum Ford ise bu amaçla kullanılıyor.

Ferrum Fort Nasıl Kullanılır

Ferrum Fort
Ferrum Fort

Bu ilacın çeşitli formları bulunuyor. Tablet şeklinde olanı ve ampül şeklinde olanı bulunuyor.Her ikisinin de kullanımı ve şekli farklıdır.

Hekiminiz size nasıl tavsiye ettiyse en doğru kullanım şeklinin o olduğunu unutmayınız. Doktorunuzun belirttiği şekilde kullanınız.

Genel olarak kulanımı ise tablet formunda olanlar için günde bir adettir. Kullanım zamanı yemeklerle birlikte veya yemekten sonra alınabilir.

Ampül kullanımı ise yetişkinlerde günlük 1 ampül kullanımı tavsiye edilir. Çocuklar için kullanılıyorsa hekimin verdiği tavsiye dikkate alınmalıdır.

Yan Etkleri

Kullananlar bir çok an etkisinin olduğunu belirtiyorlar.

Hafif yan etkilerini sıralayacak olursak :

Hazımsızlık,

■ Karında rahatsızlık hissi,

■ Bulantı, kusma

■ Midenizde yanma hissi

■ Ağzınıza acı su gelmesi

■ Hafif karın ağrısı

■ Deride kaşıntılı kabartılar, döküntü, kızarıklık

■ Baş ağrısı

■ İdrar ve dışkı renginde değişiklik.

Bu gibi durumlar ile karşılaştığınızda bir sonraki kontrolünüzde doktorunuza iletmenizde fayda var.Önemli bir hatırlatma ise bazı vitaminler demir emilimini azaltıyor. Bu gıdalar ile Ferrum Fort kullanmamanız daha yararlı olacaktır.


Sizde Ferrum Fort kullanıyorsanız yorumlarınızı bize yazabilirsiniz.Ekşi sözlük sitesinde bir kaç yazar yorumunu sizlerle paylaşıyoruz.

Midede garip hissiyatlar yaratan, kabızlık sorunu çıkaran, erkenden acıkmanıza sebebiyet veren demir ilacı.Her seferinde aynı şeyleri yaşamaktan sıkıldım. Uzun zamandır kullanmamıştım lakin yeniden başlamak zorunda kalınca aynı şeyleri eksiksiz yeniden yaşıyorum.

Neyse ki kansızlıktan kan nakli yapıldığımız günlerden sonra buna da şükür diyor, kilo almaya devam ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Aişe dedi ki:

    Hamilelik dönemi başında kullanmıştım , folik asit eksikliğine karşılı doktor vermişti. Herhangi bir sorun yaşamadım belki de işe yaradı.

  2. Yeni Anne dedi ki:

    Doktor tavsiye etti kullanan var mı

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.