Ne İşe Yarar

Güneş Sütü Ne İşe Yarar , Kullananlar

Güneş Sütü Ne İşe Yarar , Kullananlar

Genişin zararlı ışınlarından korunmak için bir çok yöntem ve ürün bulunuyor. Bunlar güneş kremi adı altında bir çok ürün bulunuyor. Bunun haricinde bir çok kullanıcısı olan güneş sütü ne işe yarar . Detaylı olarak inceleyeceğimiz yazımızın daha iyi etkileşim sağlaması için güneş sütü kullananlar kullandıkları markalar ile birlikte yorum olarak bizimle paylaşabilirler.

Güneş sütü fiyatları markalarına göre değişkenlik göstermekedir. Fakat genel olarak 40 – 70 tl arasında değişmektedir.

Güneş Sütü Ne İşe Yarar Faydaları

Güneş ışığı cilt için faydalı olduğu kadar gerekli önlemlerin alınmaması durumunda zararlarınında görülmesi mümkündür. Bu ışınların cilt üzerinde lekelenmelere yol açtığı bilinen bir gerçektir.
Bu nedenle özellikle hassas cildiniz varsa güneşe çıkmadan önce kesinliklie güneş kremi veya güneş kremi kullanılmalıdır.

Güneş sütü kremlere oranla daha çok losyon şeklinde üretilmektedir. Sadece yüz bölgesi için değil vücudun diğer bölgelerine de uygulanabilinir. Tabi etkili olması için güneşe çıkmadan önce sürülmesi gereklidir.
Güneş sütü güneşe çıkmadan önce sürüldüğü gibi güneş ışığına maruz kaldıktan sonrada koruyucu olarak tercih edilmektedir. Güneş ışığı cilt üzerinde gerginleşir bu nedenle güneş sütü cildin yumuşamasına ve nemlenmesine yardımcı olacaktır.

Güneş Sütü Yüze Sürülür Mü ?

güneş sütü ne işe yarar

güneş sütü ne işe yarar

Kadınlar arasında en çok merak edilenler arasında güneş sütü yüze sürülür mü ? Tabi ki yüze sürebilirsiniz. Yapılan bir araştırmada güneş sütünün cildi daha hızlı yumuşattığı belirlenmiştir.
Güneş ışığına maruz kaldıktan sonra ise cildi nemli kalmasını ile birlikte gerginliği önlediği belirlenmiştir. Sadece güneş için değil makyaj öncesinde de nemlendirici olarak tercih eden kadınlar bulunuyor.
Koruyucu denmesinin nedeni ise güneş ışığının cilde doğrudan temas etmemesi güneş sütünün arada filtre görevi görmesi olarak belirtilebilir.

Güneş Sütü Mü  Güneş Kremi mi ?

Kullanmadan önce bir çok kişinin aklında bu soru gelebilir. Fakat cildinizi hangisinin iyi geldiğini öğrenin ve tercihinizi ona göre yapın. Güneş sütü cilt üzerinde daha nem sağladığı için kuru ciltlerde kullanılabilir. Krem biraz daha hafif olduğu için yağlı ciltlerde tercih edilebilir. Güneş kremi ile sütü arasınad ki fark belirgin bir fark bulunmuyor. Tamamen kendi cilt yapınıza uygu olarak tercih edebilirsiniz.

Bebeklerde güneş sütü kullanımı ise buna özel ürünler bulunuyor. Dileyen anneler kullanabilir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.