Ne İşe Yarar

İdrar Kaçırma Hangi Doktor ve Bölüme Gidilir

İdrar Kaçırma Hangi Doktor ve Bölüme Gidilir

İdrar kaçırma rahatsızlığı önemli bir sorun teşkil etmektedir. İdrar kaçırma bir rahatsızlık olduğu gibi başka bir hastalığında habercisi olabilir. Daha ciddi durumlar ile karşılaşmadan önce gerekli önlemlerin alınması önemlidir. İdrar kaçırma hangi doktor bakar konusunda yeterli bilgiye sahip olmayabilirsiniz. Bu içerik içerisinde sizlere hangi bölüme ve hangi doktora gidilir bilgisini vereceğiz.
Bunun yanında başlıca neden idrar kaçırılır bilgilerini sizlere aktaracağız.

İdrar Kaçırma Hangi Doktor

İdrar kaçırma , tutamama günlük yaşam içerisinde bireyleri rahatsız etmektedir. Bu sebep yüzünden uzun misafirlikler ve uzun süreli seyahat yapmak gerçekten zor hale gelmektedir. İdrar kaçırma sorununa kesin çözüm için kesinlikle uzman bir hekime muayne olmanız gerekmektedir.
Belirli bir yaşa kadar çocukların idrar kaçırma sorunu yaşaması normal olarak karşılanır. Fakat idrar kaçırması beklenmeyen çocuklar için öncelikle çocuk hastalıkları bölümünde görev yapan çocuk doktorlarının muayne etmesi gereklidir.
İdrar tutamama bir yetişkinde ise öncelikle üroloji bölümünde randevu almalılar. Üroloji bölümünde tedavisi gerçekleşmeyen ve başka nedenlerden kaynaklı idrar kaçırma sorunu yaşayan bireyler ilgili bölüme yönlendirilmektedir.
Doktora muayne olmadan önce veya böyle bir problem ile karşılaşıldığında kesinlikle çekinilmemeli ve gerekli tedavi olunarak sorun ortadan kaldırılmalıdır.
Kadınlarda idrar kaçırma tedavisi hangi doktora gidilmeli sorusu kadınlar arasında sık sorulan bir sorudur. Üroloji bölümünden ürologlara muayne olabilirler.

İdrar Kaçırma Nedenleri

  • Yaşı almış kişiler çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle idrar kaçırabilirler.
  • Obezite, aşırı kilo idrar kaçırmaya etken olabilir.
  • Kadınlar için vajinal enfeksiyonlar
  • Zor gerçekleşen doğumlar
  • Kullanılan bazı ilaçlar
  • Bazı nörolojik hastalıklar.
  • Mesane çıkım darlığı idrar kaçırmayı etkileyen bası sebeplerdir.

İdrar kaçırma genelde toplumda ayıp karşılanan ve genelde hiç kimseye anlatılmayan bir sorun olarak algılanıyor. Fakat sorunun çözümü gelişen teknoloji ve ilaçlar ile mümkün olabiliyor. Hatta bazı idrar kaçırmalar için ilgili kaslar güçlendirilerek sorunun çözüme kavuşması sağlanıyor.
Doktora gidildiğinde utanmadan ve sıkılmadan sorun tam anlamıyla doktora anlatılmalıdır. Özellikle uykuda idrar kaçırma , ağırlık kaldırınca idrar kaçırma gibi sorunları doktora belirtmeniz doğru tedavi için önemli olabiliyor. www.neiseyariyor.com sitemizden yer alan bu makaleye yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.