Ne İşe Yarar

İliadin Nedir ve Ne İşe Yarar

İliadin Nedir ve Ne İşe Yarar

Grip ve soğuk algınlığı kimi dönemlerde sıkça karşılaşılan bir hastalık dönemidir. Bu dönem içerisinde bir çok olumsuz durumla karşılaşılmaktadır. Bu durumlardan biriside kesinlikle burun tıkanıklığının yaşanması. Soğuk algınlığı şikayeti ile doktora başvurduğunuzda burun tıkanıklığı yaşıyorsanız size bir damla reçete edebilir. Bu seçenekler arasında İliadin damla yer almaktadır. Peki iliadin ne işe yarar fiyatı ne kadar ve diğer sorular hakkında bilgiler.

İliadin Ne İşe Yarar

Soğuk algınlığı , grip veya nezle gibi hastalık sırasında burun tıkanıklığı görülebilir. İliadin de burun tıkanıklığına karşı etkili bir damladır. Burun ameliyatlarından sonrada hekimlerin tercih ettiği bir damladır.
Sinüzit durumlarında da burun tıkanıklığı sık yaşanmaktadır. Kronik sinüzit yaşayanların da tercih ettiği bir damladır.

İliadin Yan Etkileri

İliadin Merck tam adıdır. Çeşitli yan etkiler bulunmaktadır. Özellikle uzun süreli kullanımlarda bağımlılık yapabilir uyarısını bulunmalıyız. Bu nedenle 5 gün den sonra kullanılmaması gerekiyor.
Yaygın olarak görülen yan etkiler ; burun ve ağızda kuruluk görülebilir. Özellikle hassas yapıya sahip hastalarda aksırma görülebilir.

Seyrek olarak görülen yan etkiler ; yüz ve boğazlarda şişme , boğazda yanma ve kaşıntı, nabızda hızlanma ve çarpıntı görülen yan etkilerdir.

Çok seyrek görülen yan etkiler ; bağ ağrısı , sersemlik , uykusuzluk , nöbetler ve halüsinasyon görme , bulantı ve görme sıkıntıları , bu gibi yan etkiler görülmesi durumunda hekime bilgi verilmeli ve damlanın kullanımı bırakılmalıdır.

İliadin Burun Spreyi Kullanımı

İki yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. Günde maksimum 3 defadan fazla kullanılmamalıdır. Her burun deliğine 2 veya 3 defa damlatılabilir.
Doğrudan burun içerisine uygulanmalıdır. Doktor önerisi üzerine kullanıyorsanız belirtilen şekilde kullanılması daha faydalı olacaktır. Fakat burun damlası kullanım süresince bir doz kaçırdıysanız telafi için fazla doz kullanmayınız.

Soğuk algınlığından korunmak için bol miktarda vitamin alınması gerekmektedir. Bu vitaminleri zaman zaman sitemizde yayınlıyoruz. Cevimax bu vitaminlerden birisidir.

Sık sorulan sorular.

İliadin çarpıntı yapar mı ? Çok seyret yan etkiler arasında çarpıntı görünmektedir. Bu gibi bir durumda damlayı bırakınız ve en kısa sürede sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Emziren anneler kullanabilir mi ? Eczanelerden reçetesiz olarak satın alabileceğinizi hatırlatıyoruz. Bu durumda almadan önce eczanecinizden bilgi alınız.

Günde kaç kere kullanılmalıdır ? Güde 3 kere uygulanmalıdır. Daha fazla kullanımı tavsiye edilmemektedir.

İliadin Ekşi Sözlük yorumları

Bu başlık altında ekşisözlük sitesinden faydalı gördüğümüz bir kaç yorumu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Burun tıkanıklığını açan mucizevi spreydir. İlk defa nefes alıyormuş hissi verir böyle nefes alınabiliyormuydu diyebilirsiniz. Fazla kullanmak bağımlılık yapar. kullanmadığınız zaman burun etlerinde şişlik yapar ve bir süre burundan nefes alamazsınız

Dostlarım bu ilacı 5 günden fazla kullanırsanız eğer koku alma yetinizi kaybedebilirsiniz. Doktor tarafından verildikten sonra en fazla 5 gün kullanın.

Kbb doktoru tarafından kulak tıkanıklığım için yazılan ilaç. Kulak, burun ve boğaz bağlantılı da burnuma sıkıp kulağımı nasıl açacak, bir garip.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.