Ne İşe Yarar

Kanepe Temizliği Nasıl Yapılmalı Lekelere Karşı Yapılacaklar

Kanepe Temizliği Nasıl Yapılmalı Lekelere Karşı Yapılacaklar

Evimizde ki tüm eşyalarımızın temizliğine ve bakımı bizim için önemlidir. Özellikle halı, koltuk, perde ve kanepelerin temiz görünmesi daha mutlu ve huzurlu hissetmek için yeterlidir. Bu içeriğimizde ise kanepelerin temizliğinin nasıl olması gerektiği ve leke oluşması durumunda ne gibi işlemler yapılabilir bilgilendirmesi içermektedir. Fakat temizlik için dikkat ediniz renkli kanepelerin renklerinde solma veya açılma sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Kısaca kanepe temizliğı nasıl yapılmalı .

Kanepe Temizliği Nasıl Yapılmalı

Yapılması gereken ilk şey hızdır. Kanepe üzerinde dökülen lekeler veya sıvılara kısa sürede müdahale edilmelidir. Lekelerin kuruması durumunda daha zor çıkacağını hatırlatmak isteriz. Fakat kanepe için klavuzda hangi lekelerin nasıl çıkabileceği hakkında
önergeler mevcuttur bunları okumanızı tavsiye ediyoruz. Dökülmüş sıvılara karşı daha fazla yayılmadan ve daha alt katmanlara inmeden mutfak havlusu veya kağıt havlı ile emici özelliği olan ürünleri kullanabilirsiniz.

Kanepe Temizliği İçin Evde Yapılacaklar

Lekelerden hariç bakımlı ve uzun ömürlü eşyal kullanım için yapılması gereken şey düzenli olarak yapılacak temizlikler. Kimyasal olarak
bazı ürünleri kullanarak koltuk ve kanepe temizliği yapabilirsiniz. Bu ürünlerin dışında evde kullanabileceğiniz bazı ürünler şu şekilde;

Soda: Soda kokuları gidermeye yardımcıdır. Kullanıldığı alanı dezenfekte eder ve bazı lekelerin çıkmasında etkilidir.
Temizlik ürünleri satan mağaza veya iş yerlerine temizlik için soda dediğinizde size yardımcı olacaklarıdır.

Deterjan: Yağ çözücü detarjanlar kullanılarak hem yüzey temizliği yapılabilir hem de bazı lekere karşı çıkarmaka için kullanılabilir. İstenildiği taktirde su ile seyreltilerek kullanılabilir.

Sirke Özü : Koltuk gibi dönemeli mobilyalarda sirke özünü kullanarak temizlik yapabilirsiniz. Fakat kullanım öncesinde kullanım klavuzunu incelemeyi ihmal etmeyin.

Diğer bilgiler : Evlerinde evcil hayvan besleyenlerin yakından bileceği bir husus hayvan kılı. Koltuk ve kanepelerde yapışan veya ulaşılması zor yerlerde olan dostlarımızın kalıntılarını elektirik süpürgesi çekmeyebilir. Bunun için lastik bir eldiven veya naylon çorap ile kanepenizi ovalayın böylece kanepe üzerinde yer alan hayvan kıllarında kolayca kurulabilirsiniz.Ayrıca ;

Hız önemlidir!
Asla ağır ovma
Dışarıdan içeriye silin
Göze çarpmayan bir yerde ev ilaçlarını önceden test edin
Materyal ve bakım talimatlarına dikkat edin
Kimyasal temizleyicileri yalnızca acil durumlarda kullanın
Düzenli olarak bakım yapın ve emprenye edin. Kanepe Temizliği Nasıl Yapılmalı hakkında bilgi sahibiyseniz bizi bilgilendirmenizi bekliyoruz.

Bir başka içeriğimizde halı temizliği bakımından bilgiler vermiştik https://www.neiseyariyor.com/hali-temizleme-ipuclari/ makalemizde inceleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.