Ne İşe Yarar

Kereviz Suyu Nasıl Elde Edilir 2 Yöntem

Kereviz Suyu Nasıl Elde Edilir 2 Yöntem

Kereviz Suyu Nasıl Elde Edilir yazımızda iki yöntemden bahsedeceğiz. Kereviz oldukça faydalı ve sağlık açısından tüketilmes gereken bir sebzedir. Kereviz suyununda bir hayli faydası vardır. Erkekler için sperm sayısını arttırmak, doğurganlığı arttırmak, kalp sağlığı, idrar yolu sorunları, cilt rahatsızlıkları gibi durumlara karşı etkilidir.

Kereviz ayrıca antibakterilel özelliği olan bir sebzedir. Tibbi bir çok alanda kullanıma sahiptir. Kereviz suyu diyet listelerinde sık rastlanılan detoks sularının başında gelmektedir. Tadı biraz acı olsada kilo vermek için diyetisyenler danışanlarına tavsiye etmektedir.

Peki kereviz suyu nasıl elde edilir konusunda iki yöntem hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Sizin de kendinize ait kereviz suyu nasıl çıkarılır konusundan bilginiz varsa yorum olarak bize yazabilir ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz. Patetes suyu ne işe yarar hiç merak ettiniz mi ? https://www.neiseyariyor.com/patates-suyu/ makalemizi okuyarark detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

kereviz suyu nasıl elde edilir

Katı Meyve Sıkacağı İle Kereviz Suyu

Kerevizlerin demetlerinin kök tabanını doğrayı. Saplarını temizleyin ve durulayın. Saplarında kalan kiri veya birikintileri silin. Katı meyve sıkacağından geçirerek kereviz suyunu elde edebilirsini. Soğuk tüketmek için suyunu elde ettikten sonra buz ekleyebilirsiniz.

Blender ile Kereviz Suyu Elde Etme

Kereviz temizliğinin tam olarak yapıldığından emin olun.

Kereviz saplarını tercihen 3’e bölün. Sablarını hazneye koyun. Üzerine çeyrek bardak su ilave edin ve pürüzsüz olana kadar karıştırın.
Evlerde süzmek için bulunan tülbent ile süzün.En sonunda kalan kerevizlerinde suyunu sıkmayı ihmal etmeyin ve tülbentin üzerine iyice sıkın. Yine soğuk olarak tüketmek isteyenler üzerine bir iki kü buz ekleyebililer.

İki yöntemide yapabilirsiniz. Fakat bazı evlerde katı meyve sıkacağı olmayabilir blender yöntemi ile kereviz suyunu elde edebilirsiniz. Tüketmeden önce iki yöntemide yapmış olsanız bile çalkalamayı ihmal etmeyiz.

Bu konu ile ilgili benzer içeriklerimizi Tarım ve Bitkiler kategorisinde paylaşıyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.