Ne İşe Yarar

Kojik Asit Sabun Kullananlar

Kojik Asit Sabun Kullananlar

Vücudunuzda koyu renklerden rahatsız duyanların araştırdığı bir sabun Kojik Asit sabun nedir ve ne işe yarar. Yüzünüzde veya diğer bölgelerde kullanılan Kojik Asit sabun kullananlar
değerli yorumlarını sitemize bırakabilirler. Ana maddesi Kojik asit olan bu sabun hakknıda bilgiler bu yazımızda .

Kojik Asit Sabun Ne İşe Yarar

Özellikle cilt yüzeyini temizler ölü cilt hücreleri , aşırı sıvı ve yaplı cilt tabakasına karşı iyi geldiği söylenmektedir. Bu nedenle yeni ve temiz
bir cilt ortaya çıkmaktadır. Bu sayede kişi kendisini daha güzel bir cilt sahibi hisseder, buda yaşam içerisinde mutlu olmayı sağlamaktadır.

Cilt katmanlarında derin melanin üretimi olabilir. Kojik Asit sabun bu melamin üretimini azaltmaktadır. Bu sayede cildi koyulaştıran pigmentlerin gelişimi durur. Buda cilt renginin açılması anlamına gelebilir.

Ayrıca kullanılan ürün kimyasal olmadığı için daha sağlıklıdır.

Cilt beyazlatma özelliği ile biliniyor olsada , kir , siyah nokta cildin donuk ve koyu görünmesine neden olacaktır. Eksfolisyasyon yoluyla Kojik Asit sabunu bu deri düşmanlarını uzaklaştırır.

Kojik Asit Sabun Nasıl Kullanılır

Kojik Asit sabun nedir ve ne işe yarar. Yüzünüzde veya diğer bölgelerde kullanılan Kojik Asit sabun kullananlar

1) Kesinlikle Kojik Asit sabunu doğrudan yüze uygulamayınız. Kullanmadan önce suyla karıştırın hafifçe masaj yoluyla uygulayın ve çok fazla beklemeden suyla durulayınız.

2) Durulama suyunun soğuk olmasına özen gösteriniz. Cilt gözenekleri soğuk su ile kapanacaktır.

3) İşlem bittikten sonra havlu ile kurulayınız. Kuru ciltler için su bazlı nemlendirici kullanabilirsiniz.

4) Vücutta en hassa bölgelerin başında yüz gelmektedir. Bu nedenle ilk kez Kojik Asit sabun kullananlar nazik ve daha dikkatli olmalıdır.

Zaman içerisinde cildinizi sabuna verdiği tepkiyi göreceksiniz. Bir kaç hafta sonra günde iki kere kullanabilirsiniz. Her durumda 3 – 5 dk. dan uzun süre açık bırakmamalısınız. Fakat burada sabırlı olmak gereklidir. Çok sık kullanarak veya uzun süre kullanarak acele etmemelisiniz.

Kojik Asit Uyarı

Kojik Asit sabusu dikkatli kullanılmalıdır. Kojik Asit melanin üretimini azalacaktır bu da yeni ve taze cilt yüzeyinin güneşe karşı daha hassas olacaktır.
Sen yaşayabilirsiniz cilt kuruluğu . Bu durumda size yardımcı olabilecek iyi miktarda nemlendirici kullanmaktır.
Hassasiyet . Peelingden sonra, yeni cildiniz güneşe maruz kalma, kirlenme ve diğer cilt ürünleri gibi birçok faktöre karşı daha duyarlı olacaktır.

Kaşıntı .

Cilt tahrişi . Bu yan etki çoğunlukla cildiniz çok hassassa ortaya çıkabilir. Sabunun içindeki kojik asit, çok hassas olmayan ciltte tahrişe neden olmak için yeterli değildir.

Açık yaralar için kullanılan Battikon hakkında bilgilendirici bir makalemizi okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.