Ne İşe Yarar

Kuru Vücut Fırçalama Yararları , Nasıl Yapılır

Kuru Vücut Fırçalama Yararları , Nasıl Yapılır

Kuru Vücut Fırçalama bazı kültürlerde uygulanmaktadır. Kuru vücut fırçalamanın vücuda enerhji verdiği , kan dolaşımını hızlantırdığı ve cildin yüzeyini pürüssüzleştirmek için faydalı olduğu söylenmektedir.
Fakat bazı dermatoloji uzmanlarına göre kuru vücut fırçalamanın faydası var ama bu faydaların hepsini destekleyecek bilimsel bir verinin olmadığını söylüyor. Hassas bir cildiniz varsa veya cilt rahatsızlığınız varsa yapmamanızı veya hekime danıştıktan sonra yapmanızı öneriyoruz.

Ölü deri hücrelerinin birikmesi cilt yüzeyinde cansız bir görüntüye neden olabilir. Kuru Vücut Fırçalamak için üretilen fırçalar bulunuyor bu fırçalar yardımıyla deri üzerinde biriken ölü hüçrelerden kurtulabilirsiniz. Ölü hücrelerin gitmesi ile daha canlı ve parlak bir görünüme sahip olabilirsiniz.
Ayrıca daha sonra uygulayacağınız nemlendirici gibi kremlerin daha iyi bir şekilde emilimini sağlamış olabilirsiniz.

Kuru Vücut Fırçalama Fırçası

Kuru Vücut Fırçalama Selüliti Azaltır Mı?

Kuru fırçalamaya çok anlam yüklemek doğru olmaz büyük değişiklikler beklemek boş olabilir. Bunlardan biriside selülite karşı olabilir. Selülitin oluşumuna bakıldığında , cilt altında bulunan yağların lifli bağ dokusu bantlarından dışarı çıkar ve gözle görülür hale gelir. Kuru fırçalama tekniği ile gözle görünür bir şekilde selülitlerin iyileştiğini düşünebilirsiniz fakat
kalıcı olarak selülit azalttığını söylemek doğru bir ifade olmayacaktır. Bunun için düzenli beslenme ve spor gerekebilir. Squat ne işe yarar yeni başlayanlar için squat makalemiz sizin için faydalı olabilir.

Kuru Vücut Fırçalama Herkes Yapabilir Mi ? Hassas cilt sahibi olanlara tavsiye edilmemektedir. Egzamanız varsa Kuru fırçalama sizze uygun değildir.

Haftada Kaç Kere Kuru Fırçalama Yapılmalı

Cilt tahrişine neden olmadığı sürede isteğe bağlı olarak günlük olarak bile yapılabilir. Fakat haftada 3 atta haftada bir kez bile kuru fırçalama yeterli olacaktır. Fakat göğüs ve yüz gibi nispeten daha hassas olan bölgeler için dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Kuru fırçalama sonrasında duş almanıza gerek yoktur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.