Ne İşe Yarar

Magvital 365 mg Nedir ve Ne İşe Yarar

Magvital 365 mg Nedir ve Ne İşe Yarar

Magnezyum eksikliğinden ortaya çıkan sorunların giderilmesi için kullanılmaktadir. İçeriğinde ki etkin madde ise ; magnezyum karbonat ve magnezyun oksit içermektedir.
Magnezyum eksikliği nelere yol açabilir ? Vücudumuz için önemli bir minaral olan magnezyum eksikliği ile birlikte bir takım sorunlarlar karşılaşılması ihtimali ortaya çıkabilir.


Bunlar başlıca ; kalp ile ilgili problemler, göz seğirmesi , kas seğirmesi , eller ve ayaklarda karıncalanma , kas ile ilgili sorunlar , kasılmalar , baş ağrısı gibi bir çok sağlık sorunu ile karşılaşabilirsiniz.
Magvital 365 mg kullanımı ile magnezyum eksikliğinden kaynaklanan bu sorunların tedavisi için hekimler tarafından reçete edilmektedir. Doktor kontrolünde alınması önemlidir.

Magvital Kullanımı

Öncelikle tekrar belirtmekte fayda vardır. Magnezyum eksikliği için kan tahlili neticesinde belirlenmelidir. Yukarıda yer alan sorunlardan birisiyle karşılaşılması bu eksikliğin olduğu anlamına gelmemelidir. Gerekli tahlil ve tetkikler yapıldıktan sonra bu eksiklik belirlenmişse Magvital hekiminiz tarafından size özel reçete edilmektedir.
Doktor başka bir şekilde tavsiye etmediği sürece, Yetişkinlerde , ergenlerde ve hamilelik döneminde tavsiye edilen doz günlük 1-2 şasedir.

Ambalaj içerisinde ki saşeyi suda eriterek tüketmelisiniz. Bir saşe yaklaşık 75 ml suda eritilerek içilmelidir. Bu oran normal bir su bardağının yarısına denk gelmektedir. Normal kullanım şeklinde yemekler ile birlikte alınması gerekmektedir.
Çocuklarda kullanımı için doktor onayı alınız.

Magvital Kullananlar Ekşi Sözlük

Bu başlık altında kullananların yorumlarını sizlerle paylaşıyoruz. Özellikle ekşi sözlük sitesinden faydalı içerikleri bu başlık altında sizlere sunuyoruz. Sizler de magvital kullananlar arasındaysanız yorumlarınızı sitemize bırakabilirsiniz.

Hamileyken kramplarınız artığında dokorunuzun kullanmanızı isteyebileceği toz ilaç.
Fakat yatmadan hemen önce kullanmamanızı tavsiye ediyorum çünkü biraz çarpıntı yapıyor ve uykunuz kaçıyor.
En iyisi 3-4 saat önce alıp uyku saatinize kadar etkisinin azalmasını beklemek . 18.08.2011 10:09 tarihinde gezz tarafından.

Uzun süredir bacak ağrısı, uyuşması ve beraberinde getirdiği topallama nedeniyle doktorum verdi bunu. Ne işe yarayacak la bu diye düşünürken, 2 gündür çok rahat yürüyüp koşabildiğimi fark ettim.
30.09.2014 15:02 tarihinde antikavanozdibi tarafından.

Magvital Kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.