Ne İşe Yarar

Mixovul Fitil Kullananlar , Ne İşe Yarar

Mixovul Fitil Kullananlar , Ne İşe Yarar

Kadın doğum doktorunun yazdığı mixovul nedir ve ne işe yarar. Kadınlar arasında bilinen mixovul kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler. Mixovul Fitil hekimin belirttiği şekilde ve sürede kullanılmalıdır.

Mixovul Nedir ve Neden Kullanılır

Bu fitil vajina içerisine uygulanan ovul şeklindedir. Taşıdı özelliklere baktığımızda ; bakterilere karşı etkili , parazitlere karşı etkili ve vajinal mantar hastalıklarına karşı etkili bir ilaçtır.
Reçete edildiği gibi kullanılmalıdır. Bir paket içerisinde 7 adet yer almaktadır. Bu yüzden bazı kaynaklarda mixovul 7 şeklinde rastlanabilir.

Neden Kullanılır

Yukarıda da belirttiğimiz gibi etkili olduğu rahatsızlıkların giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Vajina içerisinde kaşıntı , yanma , beklenenden daha fazla akıntı , şişme ve kızarma belirtilerle seyreden vajina iltihabının tedavisinde kullanılmaktadır.

Mixovul Fitil Kullanımı

Öncelikle hekimin size tavsiye ettiği şekilde ve zamanında kullanmaya özen gösteriniz. Genel kullanımı ise paket içerisinde yer alan ter ovul günde bir adet kullanılmalıdır. 7 gün süreyle bu ilaç kullanılmaktadır. Tercihen gece yatmadan önce uygulanmaktadır.
Hastalığın tekrarlanması durumunda hekim kontrolüne gitmenizde fayda vardır. Hekim gerekli gördüğü taktirde bir hafta daha kullanmanızı isteyebilir.

  • Adet dönemlerinde kullanımının zor olması nedeniyle tercihen bu dönem dışında kullanılması tavsiye edilmektedir.

** Fitili kullanmadan önce sırt üstü yatılmalı ve bacakları yukarı doğru çekilmelidir. Paket içerisinde parmaklık yardımıyla bir adet ovulu hazneye yerleştirin ve olabildiğince ileriye itiniz. Ovül uygulama sonrasında 20 ile 30 dakika sırt üstü yatılması daha faydalı olacaktır.

*** Bu fitil yutulmamalı veya başka bir yolla kullanılmamalıdır.

Mixovul Fitil Kullanan Var Mı ?

Daha önce bu fitili kullanım ne gibi sonuçlar ile karşılaştığınızı bize yazabilirsiniz. Kullananlardan yorumları bekliyoruz.

Gebelikte kullanılır mı ? Hekimlerin gerekli gördüğü taktirde size ne kadar ve ne süre kullanmanızı belirtecektir. Hamilelik döneminde hiç bir ilacı hekim kontrolü olmadan kullanmayınız.

Mixovul Ovül hamile kalınır mı ? Bu konu hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor. Bu fitili kullandıktan sonra hemen gebelik yaşayanlar olduğu gibi aksi durumu yaşayanlarda olmaktadır. Fakat gebeliğe herhangi bir engeli söz konusu değildir.

Ovulasyon Testi Hakkında .
Gebelik Testleri Doğruluğu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.