Ne İşe Yarar

Ovulasyon Testi Nedir? Ne Zaman ve Nasıl Yapılmalıdır

Ovulasyon Testi Nedir? Ne Zaman ve Nasıl Yapılmalıdır

Kadınların takip etmesi gereken bir çok konu bulunuyor. Adet dönemi takibi de bunlardan birisidir. Adet döneminin takibi bazen yeterli olmayabilir. Bunun için ise Ovulasyon Testi gerekebilir.
Bu testin amacı ise özellikle hamile kalmak için büyük çaba gösteren anne adaylarına doğru zamanı göstermek. Bu makalemiz içerisinde bu testin ne işe yaradığını
ve nasıl yapılması konusunda ziyeretçilerimizi bilgilendirmek.

Ovulasyon Testi Nedir?

Her döngü içerisinde kadınların gebe kalabileceği veya daha doğru bir ifadeyle gebelik şansının diğer günlere nazaran daha fazla olduğu bir kaç gün vardır.
Hamile kalmak isteyen kadınların bu günlerde partnerinizle birlikte olmak oldukça önemli olarak kabul edimektedir. Peki gebelik şansının daha yüksek
olduğu düşünülen bu günleri nasıl anlayabilirsiniz. Bununla ilgili bir makalemiz yakında yayında olacaktır. Doğal yöntemler ile yumurtlama günlerini anlama makalemiz yakında yayında olacaktır.
Fakat diğer bir yöntem ise Ovulasyon Testleridir. Hamilelik testi ile benzer bir uygulamayla gerçekleştirilmektedir.

Ovulasyon Testi

Bir çok marka bulunuyor olsada çalışma prensipleri aşağı yukarı aynıdır. İki temel doğurganlık hormonu izlenir ve size fikir verir. Böylece
hamile kalmak için daha fazla şanslı olabilirsiniz.

Yüksek Doğurganlığı görene kadar sadece günde bir kez test edin – Güvenilir Yüksek Doğurganlık sonuçları için idrarı en uzun uykunuzdan sonra kullanmalısınız. – Yüksek Doğurganlık gördüğünüzde, daha sık test edebilirsiniz, ancak testten önce fazla sıvı alımından kaçının.
Her döngü aynı değildir. Gördüğünüz bereketli günlerin sayısı size özeldir.

Gördüğünüz bereketli günlerin sayısı size özeldir.

Her döngü aynı değildir. Gördüğünüz bereketli günlerin sayısı size özeldir.Her kadının döngüleri benzersizdir ve hormon kalıpları farklıdır. 87 kadın üzerinde yapılan bir çalışmada, gözlemlediğimiz şey bu:

Yani 87 kadın arasında yapılan ovulasyon testlerinde 0-4 gün en yaygın yumurtlama günü olarak karşılaşılmış. 10 gün üzerinde bereketli gün sayısı olan kadın sayısı ise 1 olarak belirtilmiştir.

Peak Doğurganlıktan önceki Yüksek Doğurganlık gün sayısıKadın sayısı
0-457 (% 66)
5-922 (% 25)
10+1 (% 1)
Yüksek Doğurganlıktan Sonra Peak Doğurganlık Tespit Edilmedi7 (% 8)
GENEL TOPLAM87 (% 100)

Hamile kalmayı zorlaştıran bir çok etmen bulunuyor. Bunlardan birisi de Çikolata Kistleridir. Bu durumda ise hekimlere tedavi olmak gerekiyor. Bu süreç içerisinde ise bir ilaç tedavisi başlanabilir. Belirtilen süre ve şekilde kullanmaya devam etmelisiniz. Visanne ‘de bu amaçla kullanılan bir haptır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.