Ne İşe Yarar

Opsite Sprey Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Kullananlar

Opsite Sprey Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Kullananlar

Opsite yara spreyi hakkında bilgileri aktaracağımız bu makalemizde sizlere faydalı olmayı hedefliyoruz.Çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkan yaraların korunmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılmaktadır.Tabi kullanım amacı bununla sınırlı değildir, kesiklerin ve ameliyat sonrasında oluşan yaraların korunması konusunda faydalıdır.Bu özellikleri sayesinde Opsite yara örtüsü diyebiliriz. Google üzerinde yaptığımız araştırmaları sizler için tek makalede derledik.

Opsite Nedir ve Ne İşe Yarıyor

Sprey formunda olarak uygulaması oldukça kolaydır.Sıkıldıktan hemen sonra kısa sürede şeffaf bir film tabakasıdır.Tam olarak nedir ?
Sprey sıkıldıktan sonra yaranın üzerinde bir tabaka oluşturmaktadır.Böylece yara üzerinde su , sürtünme yoluyla oluşabilecek durumlara karşı korunmasını sağlayacaktır.Böylece daha hızlı bir iyileşme süreci işlenmiş olacaktır.Aynı zamanda iyileşme için iyilişmesi için gerekli olan solunuma herhangi bir engel oluşturmamaktadır.

opsite

opsite ne işe yarar

Opsite kullanmak size daha rahat hareket etme imkanı sağlayacaktır.Vücudun her bölgesinde kolayklıkla uygulanabilir.Sprey şeklinde olması ise kullanım rahatlığını artıran bir faktördür.Örnek vercek olursak ayak parmak aralarında ki bir yara için
uygulamak oldukça kolay olacaktır yani en zor noktalara bile uygulanabilir.Hanımlar arasında ağda öncesi kullananlar bile olduğu biliniyor.

Nasıl Kullanılır

 • Uygulama yapılacak bölgenin üzerine dik şekilde tutunuz.
 • 15 santimlik uzaklıktan püskürtme işlemini yapabilirsiniz.
 • İlk kez uygulama yapacağınız bölgeye veya zor bölgeler için bir kaç kez sıkabilirsiniz.

Hangi Durumlarda Kullanılmalıdır

 • Küçük kesiklerde
 • Kuru sıyrıklarda
 • Dikiş atılan ameliyat yaralarında
 • Aşı yapılan yerlere
 • Örnek olarak çocuğunuz düştüğünde sıyrık ve yara oluşabilir yarabandı yerine bu ürünü kullanabilirsiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz sitemiz üzerinde daha önce yazdığımız bir içerikte Batikondan bahsetmiştik.Eskiten tentürdiyot vardır ve yaraların üzerinde sürülürdü fakat bu gerçekten de can yakardı bu durumu sıkça duymuşsunuzdur.
Fakat Batikon kullanımında kesinlikle herhangi bir yanma ve yakma oluşturmuyor ve kullanım alanı daha geniştir.Batikon hakkında yazdığımız detaylı yazımızı buraya tıklayın ve okuyun.

Opsite Sprey Kullanılırken Dikkat Edilecek Hususlar

 • Spreyi kesinlikle solumayınız.
 • Kullandıktan sonra ortamı havalandırabilirsiniz.
 • Göz çok hassas olduğu için temas ettirmemelisiniz.
 • Ateşle kesinlikle yaklaşmayınız.
 • 2 yaş altında çocuklar için kullanmadan önce doktor ve eczaneden onay alınız.

Opsite Yara Örtüsü Sprey kullananlar değerli yorumlarını sitemize bırakabilirler.Böylece hedeflediğimiz etkileşimi gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşayacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Serkay Yoğurtcu dedi ki:

  Opsite yara örtüsü ile tanışana kadar yarabantları kullandım. Eczaneden bir şey alırken bir rafta gördüm Opsite Ne için kullanılır diye bakarken,
  yara bandı görevi gördüğünü öğrendim. Kullanmak geçen güne nasipmiş. Küçük bir yara için kullandım bu zamanda kadar nasıl keşf etmemişim diye kendime kızdım .Fakat keşke kullandıktan sonra nasıl temizlenir bir anlatsaydınız.

 2. joker ali dedi ki:

  Ben bunu değil ama başka bir markanın ürününü aldım , gerçekten çok büyük bir rahatlık en azından yara bandını çıkarırken ki kadar düşünmeniz gerekmiyor.

 3. DİDEM ER dedi ki:

  PEKİ INKONTİNANS DA BARIYER OLUSTURMASI İÇİN GENİTAL BOLGEDE KULLANILABILIRMI,NE KADAR ETKİ SÜRESİ VAR KAC SAATTE BİR UYGULAMAK DOGRU OLUR.TEŞEKKÜRLER

 4. DİDEM ER dedi ki:

  PEKİ INKONTİNANS DA BARIYER OLUSTURMASI İÇİN GENİTAL BOLGEDE KULLANILABILIRMI,NE KADAR ETKİ SÜRESİ VAR KAC SAATTE BİR UYGULAMAK DOGRU OLUR.TEŞEKKÜRLER…

 5. Necip Guder dedi ki:

  Yapıştırıcı özelliği varmı , mesela kolostomi torbasını vücuda yapıştırmak için kullanılabilir mi ?

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.