Ne İşe Yarar

Paleo Diyeti Nedir Yapanlardan Yorumlar

Paleo Diyeti Nedir Yapanlardan Yorumlar

Kilo vermek ciddi bir azim ve kararlılık gerektirir. Kilo vermek için diyetisyenlere gidilmesi gerekiyor olsada kimileri bunun yerine çeşitli diyetleri uygulamaya koyuluyorlar.
Bu diyetlerden biriside paleo diyeti ‘dir. Taş devri diyeti olarak bilinir. Peki paleo diyeti yapanlardan hemen yorumlarını alalım. Tavsiye edermisiniz. Kilo verdiniz mi , ne kadar sürede kaç kilo verilir sorularımızı
cevaplamınızı bekliyoruz.

Paleo Diyeti Nedir

Giriş makalemizde belirttiğimiz gibi adı taş devri diyetidir. Genel olarak sağlıklı olarak bilinir. Bu diyette ki ama taş devrindeymiş gibi gıdalar tüketmek.
Öncelik sebze , salata , kök , çilek ara sıra fındık ve balık , yumurta ve et tüketilmektedir. Doğal olarak işlenmiş gıdaların bu diyet içerisinde yeri yoktur. Çünküğ taş devrinde bunlara ulaşılması imkansızdır.

Taze yemek yapmak ve çiğ sebzlerin tüketilmesi bu diyette önceliklidir. Özellikle bakliyat, hububat ürünleri ve süt ürünleri tüketilmemektedir.
Nedeni ise yine taş devrinde hiç bir ürün yetiştirilmemiş ve büyük, küçük baş hayvan beslenmediği için süt elde edilmemiştir.

Paleo Diyeti
Paleo Diyeti

Tabii burada bir noktaya dikkat çekmemiz gerekiyor. Bu diyet üniversitelerin araştırma konusu da olmuştur. Özellikle 2016 yılında yapılan bir araştırmada bu diyetin çok sağlıklı olmadığı bilgisini sizlere aktaralım.
Bu tarz bir diyetin özellikle aşırı kilolu veya hareketsiz bir yaşam tarzı olan insanlar için önerilmemektedir. Ayrıca şeker hastaları için
düşük karbonhidrat, yüksek yağlı diyet çok risklidir. Kronik bir rahatsızlık varsa kesinilikle uzman destek alarak kilo vermelisiniz.

Paleo Diyeti Nasıl Uygulanır

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi kendinizi taş devrinde yaşıyormuş gibi düşünerek tüketim yapmalısınız. Bu devirde bu şekilde yaşamak ise gerçekten çok güçtür.
Tüm ürünlerin hepsi işlenmiş bir şekilde satılmaktadır. Diyette belirtilen doğal beslenmek bile pek mümkün değildir. Çünkü günümüzde ki sebzelerin ve diğer doğal ürünlerin ne kadar doğal olduğu tartışmaya açıktır.

  • Yeşil olan tüm sebzeleri tüketebilirsiniz.
  • Esas paleo diyeti içerisinde baklagiller bakımından tüketilmemesi söylensede tavsiyemiz tüketilmesi yönündedir.
  • Kuruyemiş yenilmemesi gerekenler arasında olsada yine çiğ olarak tüketilmesinin hiç bir sakıncası yoktur.
  • Ekmek ise beyaz ekmek yenilmeden kepekli , yulaflı veya çavdar ekmeği tercih edilebilir.
  • Tüm diyetlerde olduğu gibi tuz , un ve şeker’in tüketilmemesi gerekiyor.
  • Izgara da yapılan etleri yiyebilirsiniz.
  • Deniz ürünlerinden dilediğinizi tüketebilirsiniz.
  • Özellikle yumurta tüketilmelidir. Haşlanmış yumurta tüketebilirsiniz. Belirli bir süre sonra sıkılmamak için ara sıra zeytinyağında veya doğal terayağında sahanda yumurta tüketebilirsiniz.

Son olarak paleo diyeti hakkında sizlerin yorumlarını çok önemsiyor. Özellikle paleo diyeti yapanlar yorumlar bekliyoruz. Sitemizde en dikkat çeken içeriklerden birisi Burdock Root Kapsül ‘ü okumalısıınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.