Ne İşe Yarar

Pamukkale Turizm Yanmaz Bilet Nedir ?

Pamukkale Turizm Yanmaz Bilet Nedir ?

Pamukkale Turizm Yanmaz Bilet uygulaması hakkında bilgiler aktarmak amacıyla bu içeriğimizi oluşturuyoruz. Türkiye’de öncü otobüs firmalarından birisi olan Pamukkale Turizm
bir çok hizmet veriyor. Bunların bazıları ise yeni getirilen uygulamalar olabiliyor. Yanmaz bilet uygulamasıda bunlardan birisidir. Daha önce hç bir otobüs firmasının uygulaması
değilken Pamukkale Turizm ile hayata geçmiştir.

YANMAZ BİLET TANIMI :

Yanmaz Bilet, biletli olduğu otobüsü çeşitli sebeplerle kaçıran yolcularımıza yeniden yolculuk hakkı tanıyan bilet sistemidir. Yanmaz Bilet, bilet satışı esnasında, bilet bedelinden ayrıca alınan ücreti farkı ile oluşturulmaktadır.

YANMAZ BİLET KURALLARI VE ÜCRETLERİ:

Yanmaz Bilet, otogar ve bilet satış noktalarından, internet üzerinden ve çağrı merkezinden alınabilir. Yolcularımız 39 TL’ye kadar satılan biletlerde 2 TL, 40 TL ile 80 TL arasında satılan biletlerde 3 TL, 81 TL ve üzeri satılan biletlerde 4 TL fark ödeyerek biletlerini YANMAZ BİLET olarak kestirebilirler. Yanmaz Bilet, ayrıca kesilen bir bilet değildir. Normal bilet satışı esnasında yolcumuzun talebiyle ve alınan ücret farkıyla kesilen bilettir. Kesilmiş normal bir bilete, sadece fark ödenerek yanmaz bilet ilavesi yapılamaz. Normal bilet iptal edilerek, alınan ücret farkıyla yanmaz bilet kesilebilir ve bu biletlerin üzerinde YANMAZ BİLET ibaresi bulunmaktadır. Aldığı bilet ile otobüsünü kaçırmadan zamanında yolculuk yapan yolcularımıza, yanmaz bilet için ödedikleri fark ücreti iade edilmez. Aldığı biletin sefer saatinde önce bilet değişikliği talep eden yolcumuza, değişim bileti yine yanmaz bilet statüsünde verilir. Biletin yanması sonucu yanan biletin yerine kesilen Telafi Biletin tarihi ve saati değiştirilemez, bilet iptal veya iade edilemez. Yanmaz Biletin online işlemi için bilet referans numarası mutlak suretle gereklidir. Referans numarası olmadan işlem yapılamamaktadır.

YANMAZ BİLET UYGULAMASI :

Yanmaz opsiyonlu bilet, sefer saatine 2 saatten daha az bir süre kala kesilememektedir. ( Ör: 15:00 aracına 13:00 sonrası yanmaz bilet kesilemez ) Herhangi bir sebeple hareket saatini kaçıran yanmaz biletli yolcularımız, kaçırdıkları otobüsün hareket saati itibariyle 1 saat içinde yeni bilet başvurusu yapmak zorundadır, 1 saati aşan başvurularda yanmaz bilet geçerli değildir. Yanmaz bilet başvurularının, otobüsün hareket ettiği yerdeki ( Otogarlar-Hareket Merkezleri ) bilet satış bankolarına bizzat yapılması gerekmektedir, internet üzerinden ya da çağrı merkezine yapılan başvurular geçerli değildir. Yanmaz biletin telafisinde, sefer saatinden sonra ilk 24 saat içinde aynı güzergahta herhangi bir saate telafi bilet kesilebilir.

Aynı sektörle alakalı bir içeriğimiz de Kamil Koç Turizm’den geliyor. Özellikle televizyon reklamlarından sıkça dönen bumerang nedir merak ettiğinizi biliyoruz. Kamil Koç Bumerang Nedir makalemizi okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsinizi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.