Ne İşe Yarar

Papatya Çayı Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir

Papatya Çayı Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir

Papatya çayı sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için hayatımızda oldukça önemli olan bir şifalı çay türüdür. Papatya Çayı Ne İşe Yarar hakkında ve faydaları nelerdir ile ilgili bu içeriğimiz size bazı bilgiler verecektir. Fakat kullanmadan önce hiç bir hastalığın tedavisinde kullanılmadığını belirtmek isteriz. Tüm tedavi ve diğer sağlık konularında uzman hekimlere danışmanızı öneriyoruz. Güzel ve etkileyici kokusu olmakla birlikte farklı şekillerde ve farklı hastalıkları atlatmada yardımcı olabilecek biktiksel ürün olarak kullanılıp tüketilmektedir.

Uzun yıllardır da tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Bilinen en eski şifalı bitkilerden bir tanesi olmakla birlikte Türkiye’de tüketimi her geçen yıl yaygınlaşmıştır. Papatya çiçeklerinin kurutulması ile elde edilen bu çay çeşitli hastalıklara karşı yakalanma riskini azaltarak birçok insanın hayatına anlam katar. Günümüzde birçok insan alternatif tedavi edici doğal ilaçlar arayışı içersindedirler papatya çayı bunu onlara tüm organikliği ve faydası ile sunar.

Detoks çayları hakkında bir makelemiz bulunuyor. İncelemenizi tavsiye ediyoruz. Detoks Çayı Ne İşe Yarar makalemizi okuyabilirsiniz.

Papatya Çayı Ne İşe Yarar

Papatya çayı sinüzite karşı oldukça etkilidir.
Antidepresan etkisi vardır. siniri stresi ve akla gelebilecek bu tip ruhsal sıkıntıları dindirerek daha huzurlu hissetmeyi sağlar.
Saç derisine ve kaşıntısına iyi gelir.
Papatya da bulunan bazı maddeler ülsere ve mide yanmasına iyi gelir. Papatya çiçeklerinin içerdiği alfa- bisabol maddesi ülsere karşı etki etmektedir.
Regl dönemlerinde ağrıyı azaltır.
Uyku rahatsızlığına iyi gelir. Psikolojik açıdan yaşanan gerginlikler için rahatltıcı etkisi görülmektedir.
Sindirim hastalıklarına iyi gelir.

Papatya Çayı Ne İşe Yarar
Papatya Çayı Ne İşe Yarar


Belirli kanser türlerine karşı koruyuculuk görevi üstlenir.
Kalp sağlığına iyi gelir.
Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
Cilt sağlığını iyileştirir. Düzenli kullanılması dururmunda cildin daha hoş ve güzel görünümlü olmasını sağlar.
Kemik kaybını önlemeye yardımcı olmaktadır.
Kasların gevşemesini sağlar.
Tok hissetmeye yardımcı olur.
ishal ve şişkinlik için birebir çözüm yöntemidir. Hazımsızlığı gidererek idrarı söktürür.
Yüksek tansiyonu düşürürve düşük tansiyonu dengeler. kan şekerini kontrol de ettiği için diyabet hastaları tarafıdan tüketilmektedir.
Kilo sorunu olan bayanlar tarafından geniş ölçüde rağbet görmekte olan bu çay dengeli bir beslenme ile tüketildiği ölçüde kilo alma sorunun dengeler.

Papatya Çayı Nasıl İçilir

Kurutulmuş olan papatya yaprakları sıcak su içerisinde bekletilir ve hazırlanır. Hazırlanma usulu gayet basit olan bu çay, uzmanlar, bir gün içerisinde ortalama 1 fincan en fazla ise 2 fincan içilmesi gerektiğini tavsiye etmiştir. Hem erkekler hem kadınlar için tüketilmesi uygun görülmüştür.

Papatya Çayı Yan Etkisi

Fazla tüketilmesi durumunda, kan şekerinde düşüşe, mide rahatsızlğına, hormonsal bozukluklara yol açabilir bu yüzden günde ortlama tüketim sınırını aşmamaya özen gösterilmelidir.

Papatya Çayını Kimler İçemez?

Papatya çayını küçük çocuklar, ağır alerjisi bulunanalar, emziren veya hamile olan kadınlar, böbrek rahatsızlığı olan kişiler, epilepsi hastaları papatya çayını içmeden önce doktora başvurmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.