Ne İşe Yarar

Primolut N Ne İşe Yarar , Nasıl Kullanılır

Primolut N Ne İşe Yarar , Nasıl Kullanılır

Hanımlar arasında bilinen bir ilaç Primolut N hakkında bilgiler. Nedir , ne işe yarar ve nasıl kullanılır. Bu ilacı kullananlar arasındaysanız değerli yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Bir paket içerisinde toplam 30 adet tablet bulunuyor. Haplar beyaz renklidir ve 5 mg’dır.

Primolut N Ne İşe Yarar

Kadınlar bazı durumlarda adet dönemlerinin zamanında olmasını istemezler. Bunun için ekstra bir ilaca ihtiyaç duyuluyor. Bir kaç adet geciktiren ilaç biliniyor. Bu ilaçlardan birisi de
Primolut N ‘dir. İçeriğinde ki etkin maddesi Norestiteron ile adet geciktiren bir ilaçtır.
Adet tarihinin öne alınmasını veya biraz daha geciktirmek maksadıyla kullanılmaktadır. Bu ilacı kullanmak isteyen
kadınlar daha önce eczanelerden rahatlıkla alabilirken alınan karar ile kadın doğum doktorları tarafından reçete edilmektedir.
Burada belirtmemiz gereken bir husus var. Bu ilaç doğum kontrol amacıyla kullanılmamalıdır. Hamile kalmanızı engellemez. Bu koduda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Primolut N Nasıl Kullanılır – Kullanım Şekli

Primolut N

Primolut N

 

Tablet bol su ile yutulmalıdır. Çiğnenmemeli veya ağızda bekletilmemelidir.
Yemek öncesi veya sonrası alım konusunda dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
Tavsiye edilen kullanım miktarı günlük ir tablettir. Doktorunuz duruma bağlı olarak bu dozu artırabilir.
En doğru kullanım şeklini hekimin tavsiye ettiği şekilde olduğunu unutmayınız.
Tablet unutulduğunda telafi etmek amacıyla çift doz almayınız.

Primolut N Kullananlar

Ekşi sözlük sitesinde yer alan bir kullanıcının yaptığı yorumu gerçekten çok faydalı bulduk. Diğer kadınların da faydalanması ihtimaline karşılık
buraya almak gereği duyduk . İlgili kaynak

Hayatımda 2 kere kullanmak zorunda kaldığım ilaç. Düğünüme ve dolayısı ile balayına denk geldiği için bir kaç sene önce kullanmıştım. Nasıl etki etmişti inanın hatırlamıyorum. Amaaa ikincisini bu yaz aldığım için herşey çok berrak:
1. Son zamanlarda adetim düzensiz olduğu için ne zaman almam gerektiğini tam hesaplayamadım.(normalde adetin ilk gününden 2 gün önce almanız gerekiyor) lekelenme başladı, belki olur da bitince tatile giderim rahat rahat düşüncesi ile ilaç almadım. Ama 3 gün geçti hala yok.. Bir umut ilacı aldım..

2. Günde 2 kez dedi eczacı. Benim biraz kritik olduğu için günde 3 kere, sadece son gün 2 kere aldım. Ve etki etti!! ara ara çok az lekelenme devam etti ama kanamayı durdurdu. Ben de rahat rahat denizime girdim.

3. Yan etkisi tabi ki şişlik. Hem de aşırı şişlik. Karın, popo, bacak, parmak her taraf şişiyor. Kıyafetlerim zor oldu o derece. Adet dönemi sivilce çıkaran biri olarak tabi ki biraz sivilce yaptı. Normalden biraz fazla. Ağrı ilk günler oldu ama sonra geçti. Ara ara bacağa ve karına kramp giriyor ama çok da şey değil. İştah falan açmıyor, aşırı ödem olduğu için kilo aldım sanıyorsun hepsi bu.

4. Toplamda 7 gün kullandım , eczacım istediğin kadar kullanabilirsin dedi ama çoğu tabi ki zarardır.

5. Bıraktıktan 3 gün sonra adet oldum. Evet biraz sancılı geçti ama tüm yıl tatili bekliyorsanız buna değer.

6. Alternatif olarak tampon kullanılabilir evet ama ben rahat edemem şahsen. Kafan rahat, temiz temiz tatili yapmak varken gerek yok bence.
Sonuç olarak öcü değildir ama melek de değildir. Bunu bilesiniz.

Primolut N ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Bu bölümde ziyaretçilerimizden gelen sorulara yanıt vermeye çalıştık. Bu sorular bilgilendirme amaçlıdır. Kullanmadan önce hekime başvurunuz.
Yararlandığımız kaynaklar prospektüs,yerli kaynaklar , yabancı kaynaklar ve ilgili görsel videolar. Ayrıca www.bayer.com.tr de yararlandığımız kaynaklar arasındadır.

Hamileliği önler mi ? Bununla alakalı olaraka bu amaçla kullanılmamalı ve kullanılmıl olsa bile tam olarak güvenilmemelidir.

Hamileler kullanabilir mi ? Hamilelerin bu ilacı kullanmaya ihtiyacı yoktur. Gebe olanlar veya şüphesi olanların kullanmaması gerekmektedir.

Muadil ve eşdeğeri :    Agnucasyon Tablet Ne İşe Yarar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.