Ne İşe Yarar

Reflü Yatağı Ne İşe Yarar Yetişkinler ve Bebekler

Reflü Yatağı Ne İşe Yarar Yetişkinler ve Bebekler

Reflü rahatsızlığı olanlar için üretilmiştir. Hem yetişkinler için hem de bebekler için farklı boyutlarda üretilmektedir. Reflü hastalığının tanımı için
https://www.acibadem.com.tr sitesinden faydalanmaktayız.
Reflü Nedir? Reflü hastalığı asit, safra ve mukustan oluşan mide salgılarının yemek borusu veya ağıza kadar yer değiştirmesidir. Reflü hastalığı, ağıza kadar gelen acı tat ve yiyecek hissi ile kendini göstermektedir. Atipik reflü ise yemek borusunun iç tarafında gelişen ödem sonrasında boğazda bir yumru hissine neden olabilir.

Yine aynı şekilde iritasyon sonrası meydana gelen spazma bağlı olarak göğüs ağrısı gibi şikayetlere neden olabilir. Özellikle göğüs ağrısı sebebiyle kalp hastalıklarıyla da karıştırılabilir. Bunun dışında ses kısıklığı, kuru öksürük, ağrılı yutkunma veya yutma güçlüğü ya da hıçkırık gibi şikayetlere de neden olabilir. Reflü hastalığı tedavisinde kullanıbilecek yöntemlerden birisi de reflü yatağıdır.
Reflü yatağı ne işe yarar bebek ve yetişkinler için bilgiler. Reflü yatağı aynı zamandan reflü yastığı olarak bilinmektedir.

reflü yatağı ne işe yarar

Reflü Yatağı Ne İşe Yarar

Reflü rahatsızlığı günlük yaşamı olumsuz olarak etkilemektedir. Aynı zamanda gece de rahat bir uykunun önüne geçmektedir. Reflü hastalığı olanlar çeşitli ilaçlar kullanmaktadır. Fakat gece daha iyi bir uyku için reflü yatağıda düşünülebilir.
Doktorunuzdan onay aldıktan sonra kullanabilirsiniz. Bebekler bu durum çok sık rastlanılan bir durumdur. Bebeğiniz için kullanabilirsiniz fakat öncelikle doktor onayı almanızda fayda vardır.

Reflü hastalığı hakkında yukarıda bir tanımlama bırakmıştık. Kısaca tekrar edecek olursak mide ile ağız borusu ve dolayısıyla ağıza kadar mide asidi gelmektedir. Bu duruma karşı ise reflü yatağı sizin için bir seçenek olabilir. Reflü Yastağı ( yatağı) ortapediktir. Reflü yastığı ile mide bölgesinden gelen asidi engellemeye yardımcı olmaktaktadır. Vücudun üst kısmının daha yükseltecek bir yapı ile bu sağlanmış olur.

Reflü Yastığı Özellikleri Nelerdir

Reflü yastığı farklı renklerde üretilmektedir.
Üçgen şeklinde olan bu yastık vücuda uygun olarak tercih edilmelidir.
Tek kişilik veya çift kişilik olarak bulunur.
İnsan vücudunun şeklini alır böylece rahat bir şekilde uyumanızı sağlar.
Kılıf kullanmaya uygundur.

Hekiminizin size reçete ettiği ilaçlar ile birlikte kullanacağınız reflü yatağı tedavi için yardımcı olacaktır. Reflü yastığı kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.