Ne İşe Yarar

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar Nelerdir

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar Nelerdir

Hem kadınlar hem erkekler için saç dökülmesi kaygı verici bir durum olabilir. Eskiden insanlar yaş aldıkça saçlarını kaybederlerdi. Günümüzde ise bir çok etkene bağlı saç dökülmesi görülebiliyor. Stres, fiziksel stres, çevresel faktörler gibi bir çok etmen saç dökülmesinde etkilidir. Saç dökülmesine iyi gelen yağlar ile saçlarınıza destek olabilirsiniz.


Saç dökülmesi aslında doğal bir döngüdür. Fakat dökülen saçların yerine yenilerinin çıkması beklenir. Bu döngüde yeni saçlar çıkmadığında kellik başlar. Çeşitli önlemler ile en azında önlem alınabilir. Bazı yağların saç dökülmesine iyi geldiği belirtiliyor.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar

Lavanta Yağı

Saçların büyümesine yardımcı olan yağların başında lavanta yağı geliyor. Yapılan deneylerde lavanta yağının saçların uzamansında etkili olduğu belirlenmiştir. Lavanta yağı antibakteriyel ve antimikrobiyal özellikler içerir. Saç derinize sürünüz ve yaklaşık 10 dakika kadar bekledikten sonra yıkayınız. Eeose saç uzatan şampuan içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Selvi Esansiyel Yağı

Selvi bir çok saç uzatma ürünü içerisinde yer almaktadır. Selvi saç derisinde yer alan kılcal damarlarda kan dolaşımını artırmaktadır. Eğer saç köklerinizde yer alan kılcal damarlarda yeteri kadar kan varsa , saç dökülmenizin azaldığını göreceksiniz.
Daha faydalı olması için Ginkgo gibi bitkilerle beraber kullanabilirsiniz.

Nane Esansiyel Yağı

Saçınızdaki saç derisi ve saç derisi üzerinde nane yağı kullanılması, saç dökülmesine neden olabileceği için uygulandığı alandaki dolaşımı artırabilir. Seçtiğiniz taşıyıcı yağ ile 2 damla nane esans yağı ekleyin, ardından saçınıza ve saç derinize masaj yapın. 5 dakika beklettikten sonra şampuanla iyice yıkadıktan

Fesleyen Yağı

Fesleyen güzel kokusu ile hafızlarda yer edinen bir bitkidir. Fakat bunun yanında saçlar için faydalıdır. Fesleğen yağı saçları gençleştiren ve aynı zamanda güçlendiren magnezyum barındırmaktadır. Fesleyen yağı
saçların yaşlanmasına karşı bir savaşçıdır. Yine saç derisinde kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Kısmen de olsa nemlendirme sağlayabilir.

Biberiye Esansiyel Yağı

Biberiye yağıda saçlar için önemli sayılabilecek özelliklere sahiptir. Saç kalınlığı ve büyümesine yardımcıdır. Bu yağın bir kaç damlasını hindistan cevizi veya zeytiyağı ile birlikte kullanmanız tavsiye ediliyor.
Saç derinize uygulayın ve yaklaşık 5 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayınız.

Saç dökülmesinin önüne geçemiyorsanız bir uzman hekime başvuruda bulunmaz faydalı olabilir. Saç dökülmesinin bir çok nedeni olabilir. Bunlar stres veya vitamin eksikliğinden kaynaklanabilir. Örnek verecek olursak D vitamini eksikliği saç dökülmesine neden olabilir. Bu nedenle uzman bir hekime görünmeniz tedavi ve önlem için faydalı olabilir.

Saç dökülmesine iyi gelen yağlardan bazılarıda şöyledir ;

Zeytin yağı
Badem yağı
Hint yağı
Hindistan cevizi yağı
Adaçayı yağı

Saç dökülmeniz sırasında kullandığını bir yağ var mı ? Yada evde saç dökülmesine karşı ne gibi önlemler veya karışımlar yapıyorsunuz. Bize yazın faydalanmak isteyenlere yol gösterici olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.