Ne İşe Yarar

Thincal 120 Kullananlar ve Ne İşe Yarar

Thincal 120 Kullananlar ve Ne İşe Yarar

Obezite tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Günlük olarak yenilen besinlerde yağ alımlarının bağırsaktan emilimini % 30 oranında engellediği belirtilmektedir. Doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Tek başına kullanılmaması ve düşük kalorili bir diyet eşliğinde kullanılması tavsiye ediliyor.
Endokroloji hekimlerince yazılması gerekmektedir. Bu arada bu ilacı kullanmak isteyenlere obez teşhisi konulması gerekmektedir. Yani 3 kilo fazlam var diye bu ilacı kullanmak çok sağlıklı bir yol olmayabilir. Thincal 120 kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler.

Thincal Nedir ve Ne İçin Kullanılır

Thincal’in etkin maddesi orlistat’tır. Mavi renkli kapsüller 120 mg’dır. Ambalaj içerisinde 84 ve 42 kapsül şeklinde satılanlarıda bulunuyor.
Etkin maddesi olan orlistat besinlerle alınan yağların bağırsakta emilimini engeller ve dışarıya atar. Aşırı kilolu hastaların yani obez teşhisi konulan hastalar tarafından kullanılmaktadır. Tek başına kullanılmasının etkili olmayabileceğini ve düşük kalorili diyet eşliğinde kullanılması gerektiği belirtiliyor. Thincal kullanmaya başladıktan sonra
diyet ile birlikte en az 2.5 kilo verilirse devam edilmelidir.

Thincal Yan Etkileri Nelerdir

Tüm ilaçların bir takım yan etkileri olduğu gibi Thincal’da da yan etkiler bulunmaktadır. İçeriğinde yer alan maddelere alerjisi olan kişilerde bu yan etkilerin görülmesi beklenebilir. İlaç sindirim sistemi üzerinde etkilere sahiptir. Kişiden kişiye göre bu yan etkiler değişkenlik gösterebilir. Göreceli olarak hafiftir.
İlaç kullanmaya başladığınız ilk günlerde yüksek yağ içeren besinlerin alınmanısndan sonra oluşur. Fakat hekim tarafından verilen diyet ile birlikte bu etkiler zaman içerisinde kabolabilir.

Çok yaygın ve yaygın olarak görülen yan etkiler.

-Baş ağrısı
-Karın ağrısı
-Gazlı dışkı
-Yağlı boşaltma
-Yağlı dışkı
-Sıvı dışkı
-İshal
-Karında şişkinlik
-Yorgunluk

Thincal kullananlar bu yan etkileri gördüler mi ? Yada yaşadıkları diğer yan etkileri bize yazabilirsiniz.

Thincal Nasıl Kullanılır

Öncelikle tekrar belirtmekte fayda var. Hekim kontrolünde alınması gereklidir. Eczanelerde satılmaktadır. Kutu içerisinde 84 adet kapsül vardır. Günde 3 kere ana öğünden önce kullanılmalıdır. Su ile birlikte doğrudan yutulmalıdır.

Diğer Uyarılar

Hamileler ve hamilelik şüphesi olanlar kullanmamalıdır.
Emziren anneler uzak durmalıdır.
İçeriğinde ki etkin maddelere karşı hassas olanlar doktor kontrolünde kullanmalıdır.
Diyabet ve kolesterol hastalarının reçete edildiği şekilde kullanması gerekiyor. Ayrıca bu hastalıklar için kullanılan ilaçlar hekime bildirilmelidir.

Thincal 120 Kullananlar

Bu ilacı kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler. Genel olarak kullananların bir takım şikayetleri de olsa genel olarak memnun gibi görünüyorlar.

Kullananlar arasında ise sık şikayet edilen husus ise yağlı boşaltma. Dışkılarında aşırı derece yağ olduğunu belirtiyorlar. Ayrıca iç çamaşırlarında da yağlanma olduğunu belirtiyorlar. Sizde kullanıyorsanız görüşlerinizi bizimle paylaşınız.

Kilo vermek için kullanılan bir diğer yöntem de dikkatinizi çekebilir. Kitosan Ne İşe Yarar makelemizi okumanızı tavsiye ediyoruz

Thincal 120 mg ile ilgili sorular ;

Thincal 120 mg reçetesiz alınır mı ?
Thincal 120 emziren anneler kullanabilirmi?
Thincal 120 mg nerede satılır?
Thincal 120 mg 84 kapsul ne icin kullanilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.