Ne İşe Yarar

Unisom İlaç Kullananlar Yorumları ve Yan Etkileri

Unisom İlaç Kullananlar Yorumları ve Yan Etkileri

Uykusuzluktan şikayet edenler tarafından kullanılmaktadır. İçeriğinde ki etkin madde doksilamin süksinat ‘tır. Gece uykusunda problemi yaşayanlar başta olmak üzere
alerjik reaksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır. Vücutta kaşıntı , kızarıklık veya şişme durumlarının tedavilerinde kullanılmaktadır. Hekim onayı ve doktor reçetesi ile alınmalıdır.

Unisom Ne İşe Yarar

Unisom

Gece uykusu oldukça önemli bir yere sahiptir. İnsan bedeninin ihtiyacı olan dinlenmenin gece uykusunda olduğu aşikadır. Düzenli bir uyku düzeni olmayanların
çeşitli hastalıklara yakalanma olasılığı yüksekir. Bunun yanı sıra günlük hayatı olumsuz yönde etkileyecektir. Bazı kişiler ise çeşitli yöntemlerle uyku düzenini oluşturmayı hedeflemektedir.
Bu yöntemlerin biriside ilaçlar ile uyku düzeni oluşturmaktır. Unisom ise bu ilaçlardan birisidir. Uyku sorunu yaşayanlar unisom muadili ilaçlarına sarılmaktadır.

İlaç endikasyon bilgileri arasında vücutta ki alerjik reaksiyon için kullanıldığı da belirtilmektedir. Fakat doktor onayı ile kullanılması önemlidir. Çeşitli kronik rahatsızlığı olanlar hekimi bilgilendirmelidir.
Gerekirse ilaç değiştirilmelidir.

Unisom Nasıl Kullanılır

Doktor tavsiyesi üzerine alınmalıdır. Reçete edilen şekliyle kullanmakta en doğru kullanım şekli olacaktır. Doktorun belirttiği şekilde ve süre boyunca kullanılmalıdır.
İlaç tablet şeklindedir. Her tablet ise bol su ile tüketilmelidir.
Yatmadan önce alınmalıdır.
Yarım saat önce alınması yeterli bir süre olarak belirtilmektedir.

Olası Yan Etkileri

Acil durum yan etkileri ile hafif görülen yan etkileri bulunuyor. Seyrek görülen yan etkileri yaşamanız halinde en kısa sürede hekime ulaşınız.

Seyrek yan etkiler : Karın ağrısı , kurdeşen , yüz dudak ve dilde şişlik oluşması ile nefen almada zorluk yaşanıyorsa doktorunuza bilgi veriniz. Bu tablet kullananların gördüğü bu yan etkiler ciddi sonuçlar içeribilir.

Sık görülen hafif yan etkiler: Bulanık görme , sersemlik hali ile en sık görülen ise ağız kuruluğudur. Bu yan etkiler hafif düzeyde sayılmaktadır.

Unisom Kullananlar Ekşi Sözlük Yorumları

Bu kısımda unisom kullananlar tarafından yorumları sizler ile paylaşacağız.

Doktorum uzun süre kullanırsam şu an kullandığım miktarın yetmeyeceğini, doz artırmam gerekeceğini söyledi. bu yüzden sürekli kullanmak yerine çok ihtiyaç duyduğum zaman kullanmamı tavsiye etti. Demek ki bi nevi bağımlılık yapan bi ilaç. bu önemli, kulağa küpe.
2 hafta içinde toplam 5 defa kullanmışım, ilk etapta gerçekten uykuya dalmama yardımcı oldu. Sersemlik vs. olmadı ve şimdilik çok memnunum. Ama enteresan bi ağız kuruluğu oldu. 09.06.2017 tarihinde yapılmıştır.

an itibarı ile aldıktan sonra 1 saat geçmesine rağmen beni uyutmamış ilaç. prospektüsünde astımlı iseniz kullanmayın yazıyordu. 15.03.2017 tarihinde yapılıştır.

2019 yılında artık piyasada yer olmayan ilaç yada ben bulamıyorum. 28.12.2018 tarihinde yapılmıştır.

Unisom kullananlar yorumları sitemize bırakabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.