Ne İşe Yarar

Ürispas Nedir Ne İşe Yarar , Kullananlar

Ürispas Nedir Ne İşe Yarar , Kullananlar

Ürispas 200 mg’lık bir ilaçtır. Öncelikle kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler. Ne için ve ne amaçla kullanılır başta olmak üzere çeşitli bilgileri bu makalemizde bulabilirsiniz. Kesinlikle
doktor kontrolü ve gözetiminde bu ilaç kullanılmalıdır. Reçetesiz hiç bir ilacı kullanmayınız.

Ürispas Ne İşe Yarar

Ürispas Nedir Ne İşe Yarar , Kullananlar

İçeriğinde ki etkin madde flavoksat HCl, antispasmodikler idrar yolları spazmına iyi gelir. Ayrıca flavoksat kas gevşetici özelliği sahiptir. Mesanedeki kasların gevşemesine yardımcı olarak hastanın rahatlamasına neden olabilir.
Flavoxate idrar sızıntısını, hemen idrara çıkma ihtiyacı hissini, sık sık banyoya yapılan gezileri ve mesane ağrısını azaltmaya yardımcı olur . Bu ilaç mesane semptomlarınızın nedenini tedavi etmez (örn. İdrar yolu / mesane / prostat enfeksiyonu veya enflamasyon ). Bu durumlar için hekiminiz size başka bir ilaç verecektir.

Ürismpas Tablet Nasıl Kullanılır

Öncelikle doktorunuzun size önerdiği ve belirtilen şekilde kullanınız. Ağız yoluyla su ile kullanınız. Çiğnemeden direkt yutulmalıdır. Hekimler tedavinin ihtiyacına göre günde 3 veya 4 tablet kadar kullanılması kararını vererek tedavinizi başlatır.
Tam iyileşme için tedavi süresi boyunca ilacı kullanmaya devam ediniz. Ayrıca mide ile ilgili bir rahatsızlığınız bulunuyorsa hekimi belirtiniz.
Doktorunuzun onayı olmadan dozu artırmayın veya bu ilacı daha sık almayın. Durumunuz daha hızlı iyileşmeyecek ve yan etki riski artabilir.
Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin.

Ürispas Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda bulunduğu gibi bu ilacın içeriğinde yer alan etkin maddelere alerjisi olanlarda çeşitli yan etkiler görülebilir.

Çok seyrek olarak görülen yan etkilerde ilacı kullanmayı bırakın ve en kısa süre içerisinde bir sağlık kuruluşuna gidiniz.
*Bu seyrek yan etkiler;
*Ciltte kızarıklık
*Kaşıntı
*Döküntü
*Hapşırmalar
*Nefes almada güçlük
*Yutkunmada sorun , gibi durumlar ciddi yan etkiler olarak belirtilmektedir. İlacı kullandıktan sonra bu yan etkilerden birisini veya bir kaçını yaşıyorsanız ürispas’a karşı alerjiniz var diyebiliriz.

 • Bunun yanında sık olarak görülen yan etkilerde bulunuyor. Bu yan etkiler ise şu şekildedir;
 • Bulantı
 • Ağız kuruluğu
 • İshal
 • Sindirim güçlüğü
 • Baş dönmesi
 • Bulanık görme
 • Sinirlilik
 • Bu yan etkilerden birisi sürekli devam ederse veya daha da kötüleşirse doktorunuza bilgi veriniz.
 • Ağız kuruluğunu yaşayanlar için sakız çiğneyebilir veya şekerli – şekersiz şekerlemeler emebilir.
 • Bu, olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmemiş diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Ürispas tableti kullananlar emziren anneler veya hamile kadınlar ise lütfen bunun için gerekli bilgi ve onayı kadın doğum doktorunuzdan alınız.
Çocuklarda kullanımı hakkında 12 yaş altında kullanılmaması gerektiği belirtilmiştir. En sağlıklı bilgiyi doktorunuzdan alınız. Reçetesiz olarak hiç bir ilacı kullanmayınız.

Kullandıktan sonra ki değişimlerinizi bize yorum olarak yazabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Kemal gokcen dedi ki:

  1 kutu kullandım. 2.nci kutuyu kullanmamda sakınca olurmu

  1. neiseyarar dedi ki:

   Merhaba, 2. kutuyu kullanmak için hekiminize danışınız. Aile hekiminize telefon ile ulaşabilirsiniz.

 2. Deniz dedi ki:

  Dr, um uripas ver ama bemde gözümde konjavekti oldu tedavi oldu göz yan etki olarak vararı olurum iyi çalışmalar

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.