Ne İşe Yarar

V Kayışı Ne İşe Yarar ? Koparsa Ne Olur

V Kayışı Ne İşe Yarar ? Koparsa Ne Olur

Arabalarda sıkça duyabileceğiniz V Kayışı hakkında detaylı bilgiyi bu yazımızdan öğrenebileceksiniz.Tüm merak ettiğiniz sorularınızı yorumlar kısmından bize ulaştırabilirsiniz.Nedir ? Motorda krank milinden aldığı gücü dişliler yardımıyla birlikte su pompası , klimamotoru ile şarj dinamasuna ileten bir parça olarak adlandıralabilir.
Kauçuk bir malzemeden yapılmıştır.

V Kayışı Ne İşe Yarıyor

Arabalarda genelde triger kayışı ile karıştırılır fakat görevleri vardır.Otomobilde ne gibi görevleri vardır. Kısaca ne işe yarar yazımızın başında bu kayışın su pompası , klima ve şarj dinomusu çalışması içerisinde bir göreve sahiptir .Bozulması halinde veya kopması durumunda
kısa vadede bir sorun yaratmaz gibi görünsede uzun dönemde ciddi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

V Kayışı Bozulursa Ne Olur

Kayış kopması durumunda su pomsasında ki görevini yerine getirmeyecektir.Bu durumda su ile elektrik üretilen şarj dinamosuda etkisiz hale gelecektir.Araç bir süre aküden ürettiği elektrik ile idare etsede belirli bir süre sonra bitecek ve araç olduğu yerde kalacaktır.Bildiğiniz gibi bazı araçlarda akü daha küçük olduğu için bu süre oldukça kısadır.V kayisi koptu araba calismiyor dememek için bakımı düzenli yapılmalıdır.

v kayışı
yıpranmış bir v kayışı

V Kayışı Eskidiği Nasıl Anlaşılır

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi araç için önemli bir parçadır.Kontrolleri yapılmalı ve gerek görüldüğü durumlarda bakım yapılmalıdır. Kontrolleri ve bakımları servislerde yapılmaktadır.Fakat araçtaki değişiklikler ile sizde daha önceden anlaşılabilir

  • Akünün şarj olmasında sıkınıtı varsa ve sürekli bitiyorsa
  • Motor uzun süre çalışmadığında yani genel olarak soğukise tiz olarak gelir
  • Rahatsız edici bir ses
  • Gözle ve elle kontrollerde yıpranma aşınma görülür.

V Kayışı Değişim Zamanı

Araçtan araca farklılık göstermez.Fakat genel olarak triger kayışı ile birlikte değişir.Gerekli kontroler yapıldıktan sonra ihtiyaç duyulması ile değişim yapılabilir.Ortalama 50 ve 60 bin civarında değişimler yapılabilir.Ayrıca kullanıcı isteği doğrultusunda da değişim gerçekleştirilmektedir.Değişim yapıldığında kesinlikle yan sanayi ürünleri tercih etmeyiniz.Orjinal ürünler aracınız için daha sağlıklı olacaktır.

V Kayışı Değişimi Fiyat

Fiyatı:  Üretici markasına göre değişkenlik gösteriyor.Fakat ortalama bir fiyat vermemiz gerekirse 50 lira ile 100 lira arasındadır.Sizin tercih ettiğiniz modelin aracınızla uyumlu olduğuna dikkat ediniz.

V Kayışı ile ilgili tüm soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.Aracınızın markası ile birlikte ne zaman değişim yaptığınızı bize yazabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.