Ne İşe Yarar

Vicks Vaporub Buharlaşan Merhem Ne İşe Yarar ?

Vicks Vaporub Buharlaşan Merhem Ne İşe Yarar ?

Vicks vaporub ağrıyan bölgeye sürülmek için hazırlanmış özellikle soğuk algınlığı için hazırlanmış mentollü bir merhemdir. Hem cilde sürülerek hem de merhem yoluyla kullanılabilmektedir. Etken maddeleri olarak, mentol, kafur, okaliptus yağı, terebentin yağı, timol içerir. Yardımcı maddeleri vazelin, sedir ağacı yaprağıdır. 38 g merhem içeren polipropilen kavanoz içerisinde sunulur. Şimdi biraz etken maddelerinin birkaçından bahsedelim,

Mentol; Nefes açıcı ve ferahlatıcı özelliği sayesinde birçok bitkisel ürünlerin içinde bulunmaktadır, daha çok kozmetik, sakız ve şeker ürünlerinin içinde bulunur. Geçmişten günümüze en çok öksürük için hazırlanan öksürük ilaçalrının içinde yer almaktadır ayrıca yağı da oldukça faydalıdır.

Okaliptus Yağı; Geçmişten günümüze en çok üst solunum yolu ve akciğer hastalıklarında kullanılan doğal reçetedir. Okaliptus yağının nane ve odunsu bir kokusu vardır. Nefes darlığına da bu sebeple iyi gelmekle birlikte içerisinde antibakteriyel özellik barındırır.

Kafur; Aprı kesici ve mikrop öldürücü etkiye sahip olan kafur bitkisi vücutta meydana gelen herhangi bir kanama durumunda kanın durmasını sağlar.

Vicks Vaporub Buharlaşan Merhem Ne İşe Yarar

Vicks Vaporub Buharlaşan Merhem Ne İşe Yarar

Burun tıkanıklığı, balgam, ses kısıklığı, boğaz ağrısı, nezle gibi semptomların tedavisinde,

Tırnak mantarı tedavisinde kullanılır.

Bit, pire, sinek sivrisinek gibi böcek ısırıklarının yol açtığı kaşıntıyı alır.

Çatlak tedavisi için kullanılır.

Saçtaki kepekler için kullanılır.

Kas ağrılarının veya sırt ağrılarının azalmasını sağlar.

Kulak ağrılarını giderir.

Şişme ve morarmaları giderir.

Dudak çatlaklarını giderir.

Nasır oluşumunu engeller.

Cildin nemlenmdirilmesine katkı sağlar.

Hangi Durumlarda Kullanılmamalı?

İltihaplanmış cilt üzerinde, açık yaralarda, yanıklarda,

Etkin maddelerine aşırı duyarlılık varsa,

Solunum yollarının aşırı hassasiyet gösterdiği diğer solunum yolu hastalıklarında (astım gibi),

2 yaş altı çocuklarda kullanılmaması gerekir.

Makyaj Temizleme sütü ile ilgili içeriğimizide okumanızı tavsiye ediyoruz.

Vicks Vaporub Buharlaşan Merhem Nasıl Kullanılır?

Öksürük için vicks kullanımı, Şiddetli bir öksürük ile karşı karşıya kalırsanız vcks merhemi göğüs bölgesine, boğaza ve ağrıyan bölgelere sürebilirsiniz. Sürdükten sonra sararak bekletebilirsiniz.

Öksürüğünüzün hafiflediğini hiisedeceksiniz.

Nasır için vcks kullanımı, Ayaklarınızın altına biraz sürüp çorap giyip bekletebilirsiniz. Ağrılarınızın hafiflediğini hssedceksiniz ve rahatlama hissi gelecektir.

Ciltteki kızarıklık için kullanımı, önce ciltte ısırılan bölgeyi soğuk su ile yıkayın durulayın daha onra bir miktar vicks sürün birkaç saat sonra defa tekrar edin en son yüzünüzü yıkayın.

Saç için kullanımı, saç diplerine bir miktar vicks ile masaj yapıp, 15 dakika sonra durulayın. Vicks Vaporub Buharlaşan Merhem Ne İşe Yarar içeriğimizin sonunda yorumlarınızı bekliyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.