Ne İşe Yarar

Webasto Nedir ve Ne İşe Yarar

Webasto Nedir ve Ne İşe Yarar

Webasto bir çeşit ısıtma sistemidir. Özellikle soğuk kış günlerinde araç içerisinde çalışan şoförlerin üşümemesi için geliştirilen bir sistemdir.
Başlıca tır, kamyon nadirende olsa otomobillerde webasto kullanılmaktadır. Çeşitli ekilde kullanılanlarıda bulunuyor.

Webasto Ne İşe Yarar

Özellikle uzun yolda çalışanlar geceleri mutlaka bir yerlerde mola vermektedir. Fakat bu sırada araç genel olarak stop edilir. Bu durumda ise klima veya diğer ısıtma sistemleri devre dışı kalacaktır. Araç çalışır vaziyette ise aşırı şekilde
yakıt tüketimi yapacaktır. Webasto’ise gece boyunca üşümeden araç içerisinde dumanızı sağlayacaktır. Üstelik gec boyunca kapatmanıza gerek kalmadan.

Peki Nasıl Çalışır

Aracının altına küçük bir motor / yakıt pompası yerleştiriliyor. Bu motor ana yakıt deposuna ve arka kabine yerleştirilen ikincil akülere bağlanır. Motor, kabinin içerisine yerleştirilen bir anahtar kullanılarak açılır. Anahtarın birden fazla güç ayarı vardır, böylece fandan gelen hava akışını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Isıtıcı / üfleyici, kabinin içinde bulunur ve motorun altındaki motorla çalışır. Normalde yatağın altında veya kampçının ön koltuklarının altında bulunur.

Sitemizde ulaşım kategorisi altında bir çok içeriği sizlerle buluşturacağız. En çok dikkat çeken makalemiz ise Takograf hakkında yazılan içeriktir. Özellikle Otobüs , tır ve şehirler arası çalışan araçların bir çoğunda bulunuyor. Peki takografı daha yakından tanımak istermisiniz. Takograf Nedir makalemizi okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.