Ne İşe Yarar

Yağlı Saç Görünümünü Azaltmak İçin İpuçları

Yağlı Saç Görünümünü Azaltmak İçin İpuçları

Yağlı saçlarınızdan şikayetçi olabilirsiniz fakat bu sizin için oldukça iyi bir haber. Saç deriniz iyi saçlarınızın sağlığı için yağ içeriyor ve üretiyor. Fakat
zamanla bu durum dışarıdan bakıldığında kendinizi iyi hissetmemenize neden olabilir. Bu gibi durumlarda yapacağınız küçük değişiklikler ile saçlarınızdan yağı azaltabilirsiniz. Saçı yağdan arındırmak tamamen iyi bir fikir olmayabilir. Fakat yağlı saç görünümünü azaltmak isteyebilirsiniz. İşte kolayca uygulayabileceğiniz ipuçları;

Yağlı Saç Görünümünü Azatlmak İçin Formuller

1. Şampuan ve Saç Kremini Dikkatli Seçin

Bazı şampuanlar veya kremlerin üzerinde kuru , hasarlı , yumuşatıcı gibi ifadeler yer alıyor. Siz kendinize en uygun şampuanı seçmelinisiniz. Örnek verecek olursak kuru saçlar için üretilen
bir şampuan saçlarınızda ki yağ oranını daha da artıracaktır. Burada tercihinizi yağlı saçlar için şampuan şeklinde yapmalısınız. Erkek ve kadın için kullanımları ayrı olarak tercih edebilirsiniz.

2.Yiyeceklerinizi Doğru Seçin

Günlük yenilen yemeklerin yağlı saçlarızda ne gibi bir etkisi olabilir diye bir düşünceniz olabilir. Günlük olarak tüketilen yiyecekler saçlarınızın durumunda etkili olabilir. Tabi bu durum kişiden kişiye göre değişebilir. Bunun için yaklaşık 3 5 gün civarında
yağlı yiyeceklerden uzak durun ve saçlarınızda bir değişim olup olmadığını ölçün. Günlük olarak meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösteriniz.

3.Saçlarınızı Her Gün Yıkamayın

Yukarıda saç derinizin sağlıklı saçlar için yağ ürettiğinden bahsetmiştik. Her gün yıkanan saçlar için saç deriniz ayrıca yağ üretecektir. İdael olarak 2-3 günde bir saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınızın doğal yağların yerini alacak zaman tanır ve saç deriniz fazla yağ üretmez.

4.Yağlı Saç Bakımını Haftada Bir Kez Yapın

Yağlı saçların sık sık bakım yapılmasına gerek yoktur. Haftada bir kez bakım yeterli olacaktır. Saç kremi kullanıyorsanız saç köklerine sürmek yerine saç uçlarına sürmeyi tercih etmelisiniz.

Saçlar için daha önce yayınladığımız bazı makalelerimiz aşağıda yer alıyor dilerseniz okuyabilirsiniz.

Yağlı Saçlar Evde Bakım

Yağlı saçlarınız için evde uygulayabileceğiniz bir kaç yöntem var. İşte bu yöntemler;

1.Elma Sirkesi İle Durulama

Elma sirkesi saç derinizin PH seviyesini dengelemeye yardımcıdır. Bir bardak suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi karıştırın. Saçınızı yıkadıktan sonra elma sirkesiden elde ettiğiniz bu karışımı saçlarınıza dökün ve 3-5 dakika sonra durulayın. Bunu haftada 3 kere yapabilirsiniz. Ayrıca durularken soğuk suyu tercih etmelisiniz.

2.Saçlarınıza Limon Suyu İle Masaj Yapın

Limon saçlarınız için oldukça faydalıdır. Limonu sıkarak elde ettiğiniz suy iki bardak suyla karıştırın. Saçlarınıza bu karışımı 3-5 dakika masaj yapın. İşlem sonrasında ılık suyla iyice durulayın.

3.Saçlarınız İçin Maske

Karbonat ve su ile elde edeceğiniz karışımı maske olarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Karışımı nemli saça sürün ve 5 dakika bekletin işlem sonrası saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Haftad iki kere yeterli olacaktır.

Siz yağlı saç görünümünü azaltmak için hangi yöntemleri kullanıyorsunuz bize yazın https://www.neiseyariyor.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.