Ne İşe Yarar

Ara Makas Ne İşe Yarar Nasıl Atılır Erkek

Ara Makas Ne İşe Yarar Nasıl Atılır Erkek

Saç traşı olmak için berberinize gittiğinizde bazı makasların daha farklı olduğunu görebilirsiniz. Bazı makaslar şekil olarak diğerlerinden farklı olabiliyor. Sadece şekil olarak farklı olmasını yanında bu makasların kullanımı sonrasında saçlara verilen şekilde değişebiliyor. İçeriğimizde merak edilen bu makaslardan birisinden bahsedeceğiz. Ara makas ne işe yarar, bu yazımızı okuyan berberler olabilir, gördüğünüz hatalı bilgi veya eksik bilgi için bize yorumunuzu yazabilirsiniz.

Ara Makas Ne İşe Yarar

İçeriğimizde bazı kısımları bizzat berbere danışarak hazırladığımızdan emin olabilirsiniz 🙂 Saçlarınız kesilirken makas kullanımasını isteyenlerdenseniz bir kaç faklı makas türüyle işlam yapıldığını görebilirsiniz. Bazı makaslar ile
kesim yapılırken saçlarınızın düştüğünü aynadan görebilirsiniz. Fakat bazı makaslar ile yapılan işlemlerde kesilen saçlarınızın çok olmadığını görebilirsiniz.
Özellikle traşın sona doğru yapılan bir makas işleminde. Bu işlem ise ara makas ile yapılıyor.

ara makas ne işe yarar

Ara makas ile yapılan kesim tüm saçlarda uygulanmıyor. Özellikle sık ve kalın saçları olanlarda tercih ediliyor. Ara makasın bir tarafının tarak gibi, bir tarafının da normal makas gibi olduğunu görebilirsiniz.
Tarak ola kısımda kendi içerisinde ince tarak veya kalın tarak şeklinde olabiliyor. Ara makas tercihide saç tipine göre değişiklik gösterebilir.
Seyrek veya kısa kesilen saçlarda ara makas kullanılmaması gerekiyor.

Gür ve kalın saçlarda ara makas atılması daha kolay şekil almasını sağlıyor.
Saçların sık olması durumunda ara makas ile saç derisinin hava alması sağlanıyor.
Traştan sonra aynaya baktığınızda saçlarınızın döküldüğünü düşünmeyin berberiniz sık saçlarınıza ara makas kullanmıştır. Sık olan saçları seyrek bi hale getirir.
Saçların hacmini küçültür.

Ara Makas Nasıl Atılır

Ara makas usta berber veya kuaför tarafından yapılacak bir işlemdir. Ara makas yukarıda da belirttiğimiz gibi traş makası değildir. Saç tıraşının sonunda yapılan bir işlemdir. Saçların düzeltilmesine yardımcıdır. Sık, gür ve kalın saçlara genelde
ara makas atılır. Her saç tipine ara makas uygulanmaz. Ara makas diğlerden uygulanmamalıdır. Saç tıraşı sonunda 1 veya 2 cm olacak şekilde uygulanmalıdır.

Ara Makas Atılan Saç Ne Zaman Uzar

Ara makas atılan saç iki veya üç hafta içerisinde uzar. Saçlarınızda ara makas ile kesim yapılmışsa saçlarınızın seyrekleştiğini görebilirsiniz. Korkmanıza gerek yok, ara makasın saçları seyrekleştirdiğini belirttmiştik.
En geç 3 hafta içerisinde saçlarınızın eski halini almaya başladığını görebilirsiniz. Fakat derin atılan ara makas sonucunda bazı saç telleri daha aşağıdan kesildiği için dik olarak uzayacaktır. Bu sizi rahatsız etmez fakat şekil verilmek istenildiğinde biraz zorlanabilirsiniz.
Ara makas nasıl düzelir? sorusuda zaman geçtikçe saçların uzamasıyla birlikte cevap bulacaktır.

Ara Makas Saç Döker Mi ?

Ara makas veya başka her hangi bir makas saç dökmez. Ara makas hatta saç dökülmesine karşı iyi bile gelebilir. Sık ve gür saçlarda ara makas uygulandığında saç derisi hava almaya başlar. Bu dökülmeye karşı iyi bir durumdur.

Saçlarının yağlı olduğundan şikayet edenler için güzel bir içeriğimiz var. Yağlı saç görünümü nasıl azaltılır. Aşağıda ki makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.
https://www.neiseyariyor.com/yagli-sac-onerileri/

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.