Ne İşe Yarar

Ardıç Katranı Sabunu Ne İşe Yarar Kullananlar

Ardıç Katranı Sabunu Ne İşe Yarar Kullananlar

Ardıç Katranı Sabunu çok eski dönemlerden günümüze kadar gelebilmiş, çok eski bir geçmişe sahip sabundur. Saç ve cilt ile ilgili sorunlara karşı kullanılmaktadır. Doğal olarak üretilen bu sabun ülkemizde üretilmektedir.
Ardıç katranı sabunu ne işe yarar ve faydaları hakkında kısaca edinilen bilgiler şu şekildedir. Ruşur Taşı ve Kojik Sabun adlı makalelerimizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Ardıç Katranı Sabunu Ne İşe Yarar

Akne bazı dönemlerde istenmeyen bir cilt problemi olarak karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Ardıç katranı ile akne oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Ayrıca sivilce oluşumunu ciddi oranda önlemektedir.

Cilt lekeleri kadınlar için oldukça sık karşılaşılan cilt problemlerinin başında geliyor. Güneş lekeleri, ergenlik sonrası sivilce lekeleri, doğum lekelerine karşı düzenli olarak kullanıldığında iyi geldiği belirtilmektedir.

Kaşıntının belirli sebenleri vardır. Bunlar arasında egzema, sedef gibi rahatsızlıklar kaşıntı yapmaktadır. Bu rahatsılıklardan dolayı kaşıntıya karşı sabunu düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Saçlar hem erkekler hem de kadınlar için bakımı olmazsa olmazlardandır. Saç diplerini beseyerek daha güçlü saç telleri için sabun tavsiye edilmektedir. Ayrıca besleyici özelliği ile birlikte saçlarınızın daha sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olabilir.

Ardıç Katranı aktarlarda temin edebilirsiniz.

Ardıç ağacının katranının yağından elde edilmektedir. Ayrıca içerisinde sofralık zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, ceviz yağı, saf su yer almaktadır. Sabun şeklinde getirildikten sonra yaklaşık olarak 5 6 ay tamamen kuruması beklenmektedir. İçeriğinde yer alan maddeye göre çeşitli renklerde bulmanız mümkün fakat en çok bilinen reng koyu kahverengi olarak bilinmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.